امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22485
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از ضرب‌الاجل 48 ساعته ارتش به سیاستمداران سیاسی برای برون رفت از بحران و پایان این مهلت، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از ضرب‌الاجل 48 ساعته ارتش به سیاستمداران سیاسی برای برون رفت از بحران و پایان این مهلت، ارتش وارد عمل شد و طی بیانیه ای مرسی را از قدرت برکنار ، قانون اساسی را تعلیق و رئیس دادگاه عالی قانون اساسی را به عنوان رئیس جمهور موقت انتخاب کرد.

پس از برکناری مرسی، طرفداران وی این اقدام ارتش را کودتا خوانده و بر ادامه تظاهرات و حضور در کف خیابانها تا بازگشت مجدد وی به قدرت تاکید کردند.

دیروز قاهره شاهد درگیری خونین ارتش و نیروهای پلیس با طرفداران مرسی مقابل کاخ ریاست جمهوری در قاهره بود.

در جریان درگیری‌ طرفداران مرسی با نیروهای ارتش و پلیس 53 نفر از طرفداران اخوان کشته شده‌اند. پلیس می گوید که افراد مسلح  به سمت نیروهای ارتش تیراندازی کرده و قصد ورود به ساختمان گارد ریاست جمهوری را داشتند جایی که گفته می شود محمد مرسی در آنجا تحت حفاظت ارتش قرار دارد اما طرفداران مرسی می گویند که آنها قصد درگیری با ارتش را نداشته و برای حمایت از وی در مقر گارد ریاست جمهوری تحصن کرده و پلیس علیه آنها از گاز اشک آور و گلوله های جنگی استفاده کرده است.

کاربران محترم می‌توانند اخبار لحظه به لحظه تحولات مصر را در این خبر که در حال به‌روز شدن است، دنبال کنند. 

10:57 مخالفت اخوان‌المسلمین و جماعت اسلامی با بیانیه قانون اساسی/حزب النور استقبال کرد
10:55 حزب النور: این بیانیه به مردم امید می‌دهد
10:54 بیانیه قانون اساسی از رئیس جمهور غیرقانونی صادر شده است
10:52 اغلب مفاد بیانیه از قانون اساسی 2012 برگرفته شده است
10:51 ریشه‌های اعتراضات و نافرمانی مدنی علیه مرسی
10:29 تقابل دوحه ـ ریاض در منطقه/ علت استقبال عربستان از عزل مرسی

08:53 بان کی مون دبیر کل سازمان ملل ضمن محکومیت وقایع روز دوشنبه مصر، خواستار آغاز تحقیقاتی مستقل در این زمینه شد.

08:40 عدلی منصور، رئیس جمهوری موقت مصر، فرمانی را صادر کرده است که بر اساس آن تا 15 روز دیگر یک گروه برای ایجاد تغییر در قانون اساسی تشکیل شده و انتخابات پارلمانی نیز تا ماه فوریه میلادی برگزار خواهد شد. پس از تشکیل پارلمان جدید، انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد. در فرمان رئیس جمهور موقت مصر آمده تغییراتی که در قانون اساسی وضع می‌شوند، به همه‌پرسی گذاشته خواهند شد. این همه‌پرسی تا چهار ماه آینده برنامه‌ریزی خواهد شد.

00:03 سردرگمی آمریکا در قبال تحولات مصر

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار