امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22495
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 52
سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزیر خارجه و معاونان وی درباره تحولات مصر در سه‌شنبه هفته آینده خبر داد و وی گفت: این نشست مشترک سه‌شنبه هفته آینده به منظور بررسی آخرین وضعیت مصر برگزار خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با ابراز نگرانی از وضعیت کنونی مصر، آمریکایی‌ها را مقصر اصلی وضعیت کنونی مصر دانست.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها، سلفی‌ها و افراطی را به اقدام علیه دولت مرسی و شیعان تحریک می‌کند تا جنگ مذهبی در مصر راه بیندازد، تاکید کرد: آمریکا در مقابل از گروه‌های لیبرال غرب‌گرا علیه سلفی‌ها و مسلمانان استفاده کرده و در صحنه عمل، سعی کی کند تا اختلاف درون اسلام گرایان را دامن زده و از طرف دیگر لیبرال‌ها را با مسلمانان درگیر کند. 

نقوی با بیان اینکه باقیماندگان دولت مبارک همچنان تحت حمایت آمریکایی‌ها هستند، تصریح کرد: آمریکا در مصر از اقدام هر گروهی‌ علیه گروه دیگر حمایت می‌کند چرا که آمریکا در مصر هدفی جر روی کار آوردن دولتی کاملا وابسته به آمریکا ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: مرسی می‌بایست با اقدامات افراطی در مصر مقابله می‌کرد، وی نباید اجازه حمله سلفی‌ها به شیعیان را می‌داد؛ مرسی تحت فشار صهیونیست‌ها رابطه خود را با سوریه قطع و تروریست‌های خارجی در سوریه را حمایت کرد که این اقدام مورد پذیرش مردم مصر واقع نشد.

وی افزود: مرسی بر خلاف نظر مردم مصر، رابطه خود با ایران را بلاتکلیف نگه داشت و آنرا تقویت نکرد که این اقدام هم تحت فشار آمریکایی‌ها بود که می‌توان به صراحت گفت فشار پذیری مرسی از حاکمان آمریکایی به مذاق مردم مصر خوش نمی‌آمد.

نقوی با بیان اینکه ایران با دفاع از مردم مصر و مخالف با هر نوع اقدام افراطی در این کشور، از دولت برآمده از رای مردم و قانون حمایت می‌کند، افزود: دولتی که با شبه کودتای نظامیان روی کارآمده، قانونی نیست.

وی افزود: اگر مردم مصر به دنبال تغییر شرایط هستند، بهتر است رئیس‌جمهور قانونی که همان مرسی است، استعفا بدهد و انتخابات زود هنگام برگزار شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در پایان گفت: توصیه ما به مردم مصر این است که مراقب توطئه آمریکایی‌ها باشند و اجازه ندهند توطئه‌های آمریکا در کشورشان محقق شود و تا زمانی که پای آمریکا در مصر بریده نشود، مصر به آرامش نمی‌رسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها