امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2251
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 233
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دوشنبه، به نقل از خبرگزاری «آزادگان»، وزارت امور خارجه تاجیکستان فعالیت خبرنگاران ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دوشنبه، به نقل از خبرگزاری «آزادگان»، وزارت امور خارجه تاجیکستان فعالیت خبرنگاران رادیوی صدای خراسان را در شهر دوشنبه برای 3 ماه آینده ممنوع کرده‌ است.

در این‌باره مسؤلان رادیو صدای خراسان در تارنمای رسمی این رادیو با اعلام این خبر، این اقدام وزارت امور خارجه تاجیکستان را «تأمل‌برانگیز» نامیده‌اند.

این اقدام وزارت امور خارجه تاجیکستان پس از آن صورت گرفت که (26 فروردین) بسیاری از رسانه‌ها با تکیه بر گفت‌وگوی صدای خراسان با «رحمت‌الله زائرف» رئیس حزب «سوسیال دموکرات» تاجیکستان، نوشتند: «چین از خطّ مرز تعیین‌شده بیشتر وارد خاک تاجیکستان شده‌است»، خبری که بعدا هم از سوی زائراف و هم از سوی وزارت امور خارجه تاجیکستان تکذیب شد.

زائراف در این رابطه گفت: این گفت‌وگوی وی با رادیو صدای خراسان یک سال پیش صورت گرفته بود و نمی‌داند چرا امروز خبرساز شده‌ است؟

با این وجود، مسؤلان رادیو صدای خراسان می‌گویند: «رد ادعای رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان از سوی وزارت امور خارجه این کشور، ایرادی را متوجه این رادیو نمی‌سازد. زیرا این رسانه بر اساس وظیفه ذاتی و طبیعی خود در حوزه اطلاع‌رسانی، تنها به پوشش خبری یک رسانه روسی و نقل سخنان یک شخصیت سیاسی پرداخته و خبر دروغ منتشر نکرده‌ است.»

آنها از مقامات وزارت امور خارجه تاجیکستان پرسیده‌اند که «حتی با فرض نادرست بودن اظهارات مقامات حزب سوسیال دمکرات، چرا مجوز خبرنگاران صدای خراسان باید لغو شود؟»

در حالی که به تأکید مسؤلان صدای خراسان، «این رادیو همواره رسالت خود را اطلاع‌رسانی دور از حاشیه‌سازی و جنجال‌آفرینی قرار داده‌ است و لغو مجوز خبرنگاران خود در دوشنبه را به دلیل تکذیب شدن محتوای یک خبر، منصفانه و منطقی نمی‌داند.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها