امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22515
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش فارس به نقل از آی‌تی‌نیوز، این طور که محققان کره‌ای بر پایه بررسی‌های جدید خود اعلام کرده‌اند، پوسته برنج در آینده می‌تواند انرژی مورد نیاز ...

به گزارش فارس به نقل از آی‌تی‌نیوز، این طور که محققان کره‌ای بر پایه بررسی‌های جدید خود اعلام کرده‌اند، پوسته برنج در آینده می‌تواند انرژی مورد نیاز گوشی‌های هوشمند را تامین کند و علاوه بر این مواد بازیافتی می‌توانند میزان استفاده از باتری‌های قابل شارژ را کاهش دهند.

ماده سیلیس موجود در پوسته برنج می‌تواند تبدیل به سیلیکون شود و در نهایت از آن آنودهایی ساخته شود که در باتری‌های لیتیوم - یونی با ظرفیت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. این بررسی را محققان "موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره"(CSIRO) انجام دادند و نتایج حاصل از آن در "مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم کره" به چاپ رسید.

باتری‌ها امروزه به طور فزاینده در تمام دستگاه‌های الکترونیکی همراه و دستگاه‌های چندکاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

"آدام بست"( Adam Best) مدیر تحقیقات علمی مرکز CSIRO در این خصوص گفت: «امروزه گروه‌های تحقیقاتی فراوانی در حال کار کردن روی سیلیکون و آلیاژهای سیلیکون هستند، زیرا این ماده پس از لیتیوم به عنوان دومین منبع بزرگ انرژی برای الکترودها محسوب می‌شود».

به گفته بست، مردم این روزها ترجیح می‌دهند که از سیلیکون استفاده کنند، زیرا در باتری‌های فلزی لیتیوم اختلالات و مشکلات فراوانی وجود دارد که در باتری‌های لیتیومی دیده نمی‌شود. اما باید توجه داشت که تولید این باتری‌های سیلیکونی با حجم بالا و همچنین واکنش‌های الکترولیتی مربوط به آن بزرگترین مشکل در این زمینه محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار