امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2252
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی،همزمان با ایام ولادت باسعادت حضرت امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی،همزمان با ایام ولادت باسعادت حضرت امام حسین(ع)، «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» سازمان امور سینمایی جمهوری اسلامی ایران با همکاری موسسه «عتبه الحسینیه» که برگزارکننده جشنواره غیررقابتی ربیع الشهاده (بهار شهادت) کربلا است، اقدام به انتخاب و نمایش فیلم های سینمایی (ویدئویی)، مستند، کوتاه داستانی و انیمیشن ایرانی با موضوع فرهنگ عاشورا و شهادت، شخصیت شناسی حضرت سیّدالشهداء (ع) و اصحاب و یاران باوفایش، در کشور عراق خواهد نمود.
 
جشنواره فیلم «بهار شهادت» عراق طی روزهای 25 تا 27 خرداد ماه 1392 در شهر «کربلا» برگزار خواهد شد و عموم تهیه کنندگان و فیلمسازان ایران اسلامی به منظور شرکت در این جشنواره موضوعی، حداکثر تا روز 15 اردیبهشت ماه فرصت دارند آثار خویش که منبعث از فرهنگ شهادت و عاشورای حسینی است را به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند.
 
برپایه این گزارش، دبیرخانه جشنواره صرفاً پذیرای فیلم های تولیدی سال 88 به بعد، با موضوعات مورد اشاره است؛ با این توضیح که فیلم های ارسالی باید دارای زیرنویس انگلیسی یا عربی باشند.
 
این گزارش می افزاید: جشنواره ربیع الشهاده کربلا غیر رقابتی است، اما به برخی از فیلم های به نمایش درآمده در این جشنواره، هدایایی از طرف «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» اهدا خواهد شد. ضمنا اینکه در طول برگزاری جشنواره، از برخی هنرمندان و فیلمسازان پیشکسوت و متعهد سینمای ایران جهت سفر به کربلای مُعلی و شرکت در جشنواره ربیع الشهاده دعوت بعمل خواهد آمد.
 
گفتنی است: عموم فیلمسازان جهت حضور در این جشنواره می توانند ضمن تکمیل فرم شرکت، فیلم های خود را تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه، به نشانی تهران؛ خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول، دفتر امور جشنواره ها، تلفن: 88528312 / 88528314 ارائه نمایند. 
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها