امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22526
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، عصر امروز سردار احمدی‌مقدم با عوامل ساخت فیلم «هوش سیاه 2» دیدار کرد و در این جلسه گفت: از تمام عوامل ساخت این فیلم ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، عصر امروز سردار احمدی‌مقدم با عوامل ساخت فیلم «هوش سیاه 2» دیدار کرد و در این جلسه گفت: از تمام عوامل ساخت این فیلم تشکر می‌کنم و با توجه به اینکه این سریال در زمان مناسبی برای شخص بنده پخش نمی‌شد اما بخش‌هایی از فیلم را دنبال کردم و شاهد هنرآفرینی هنرمندان در این سریال بودم.

وی در ادامه گفت: از معاون سیما درخواست می‌کنیم که این سریال را در شبکه‌های دیگر نیز بازپخش کند تا کسانی که موفق به دیدن این فیلم به صورت کامل نشده‌اند بتوانند از این فیلم استفاده کنند.

سردار احمدی‌مقدم در ادامه افزود: سریال «هوش سیاه» کار موفقی بود اما ناجا نه تنها علی‌رغم علاقه‌مندی خود به دلیل موانعی که از لحاظ اقتصادی در سال گذشته برای سازمان وجود داشت نتوانست این فیلم را به آن صورت که شایسته است حمایت کند.

وی افزود: اما در معاونت اجتماعی تا جایی که امکان داشت هماهنگی‌های لازم در خصوص سهولت ساخت این فیلم انجام شد و امیدواریم که این مجموعه که در اوج قرار دارد ادامه داشته باشد و ما بتوانیم از آن در آینده حمایت کنیم.

سردار احمدی مقدم گفت: سریال «هوش سیاه» نشان دهنده پلیس پیشرفته و با تکنولوژی بالا بود اگر چه پلیس ما نیز در واقعیت از این تکنولوژی عقب نیست و از آن استفاده می‌کند.

وی افزود: پخش سریال «هوش سیاه 1» همزمان با افتتاح پلیس فتا در نیروی انتظامی بود صحبت‌هایی پیش آمد که مبنی بر الهام گرفتن پلیس از فیلم «هوش سیاه 1» بود که ما اعتقادمان این است که ایرادی ندارد که پلیس برای رفع نیازهای جامعه از فیلم و یا ایده‌ای بهره بگیرد.

وی افزود: هرچند که ما برای ایجاد پلیس فتا از قبل با کشورهایی که در زمینه فضای سایبری فعالیت‌هایی داشتند هماهنگی‌هایی انجام داده بودیم و از تجربیات آنها استفاده کردیم و توانستیم که پلیس فتا را راه‌اندازی کنیم.

سردار احمدی مقدم در خصوص عملکرد پلیس فتا گفت: پلیس فتا توانسته است در سال دوم فعالیت خود 70 درصد از جرایم رایانه‌ای را کشف کند و این دستاورد خوبی برای این پلیس با توجه به نوظهور بودن این جرایم دستاورد خوبی برای پلیس است و پلیس فتا در حوزه حمایت از مردم فعالیت می‌کند.

وی در ادامه افزود: در فیلم‌های پلیسی دو رویکرد وجود دارد یکی به معرفی پلیس و تبلیغ فعالیت پلیس با کمی مبالغه می‌پردازد و مهم این است که سازمان برای پیشرفت تلاش کند و مجرمانی که سعی می‌کنند همیشه یک گام جلوتر باشند را شناسایی کند این فرصتی است که بتوانیم نقاط ضعفمان را شناسایی کنیم و مردم نیز از سطح فهم و هوش بالایی برخوردار هستند که سازمان باید به خاطر جلب رضایت مردم سرعت پیشرفت فعالیت خود را بالا ببرد.

فرمانده ناجا با اشاره به سرعت بالای فیلم «هوش سیاه» و جذابیت آن گفت: باید تلاش شود که بیشتر از پرونده‌های پلیسی در ساخت فیلم‌ها استفاده شود ما پرونده‌هایی مخصوصاً در حوزه مواد مخدر داریم که از پیچیدگی خیلی بالایی برخوردار است و فیلمسازان می‌توانند از این پرونده‌ها برای به واقعیت نزدیک شدن فیلم‌های خود استفاده کنند.

سردار احمدی‌مقدم در ادامه گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در جلساتی تأکید کردند که چهره پلیس باید دارای ظاهری مناسب، متدین، خوش‌بیان و منطقی باشد از عوامل فیلم «هوش سیاه» که چهره پلیس و به ویژه پلیس زن را به خوبی به مردم نشان داده‌اند باید تشکر کنیم.

وی در ادامه تأکید کرد: باید تلاش شود که واقعیات در فیلم‌ها بیشتر باشد برای مثال در فیلم «هوش سیاه» شاهد عملیات حضوری پلیس در خاک کشور دیگری بودیم که ایجاد این عملیات در کشورهای دیگر به این صورت میسر نیست و پیگیری‌های پلیس در کشورهای دیگر از طریق سامانه‌ مشترک پلیس بین‌الملل انجام می‌شود البته این مورد اشکالی ندارد ولی ارتباط ما با کشورهای دیگر مخصوصاً کشورهای همجوار از نظر فعالیت پلیسی خوب است و همکاری خوبی را مخصوصاً در کشورهای عربی در چند پرونده مشترک مواد مخدر شاهد بوده‌ایم.

سردار احمدی‌مقدم در پایان گفت: زبان هنر، زبان نافذی است و شما هنرمندان با زحمات خودتان می‌توانید حتی کارهای نکرده ما را به مردم نشان بدهید و امیدواریم در آینده این تلاشها از سوی هنرمندان ادامه داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی در این جلسه با اهدای لوح تقدیر از عوامل سازنده فیلم «هوش سیاه» تقدیر و تشکر کرد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها