امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2254
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 179
دکتر افشین علیخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: تیم‌های امدادی هلال احمر در جریان وقوع زلزله حضوری به موقع داشته و همچنان ...

دکتر افشین علیخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: تیم‌های امدادی هلال احمر در جریان وقوع زلزله حضوری به موقع داشته و همچنان مشغول امدادرسانی هستند.

وی افزود: با وجود اینکه اکنون نیاز به خدمات مختلف از جمله خدمات بهداشتی در مناطق زلزله‌زده بیشتر شده، هلال احمر در این زمینه نقش مهمی داشته و امکانات خود را برای زلزله‌زدگان ارسال کرده است.

مدیرکل بهداشت و درمان هلال احمر تصریح کرد: در سفر اخیر به مناطق زلزله‌زده دشتی رفته و بازدیدی از این مناطق داشتیم و در حاشیه این بازدید نشستی هم با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار کردیم.

علیخانی اضافه کرد: با وجود اینکه به فصل گرما نزدیک می‌شویم، نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده بیشتر می‌شود.

وی گفت: بر اساس تفاهمی که با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر داشتیم مقرر شده بخشی از خدمات درمانی و بهداشتی مناطق زلزله‌زده از جمله باغان و درویشی به هلال احمر واگذار شود.

مدیرکل بهداشت و درمان هلال احمر اضافه کرد: تیم‌های امدادی هلال احمر شامل پزشک، پرستار، ماما، کارشناس بهداشت و محیط، تغذیه است.

علیخانی گفت: تیم‌های امدادی هلال احمر بر اساس نیاز مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند و هر هفته نیز تیم امدادی از یکی از استان‌های معین وارد مناطق زلزله‌زده می‌شوند.

وی با بیان اینکه کمبودی برای خدمات بهداشتی در مناطق زلزله‌زده نداریم، گفت: وظایفی که به جمعیت هلال احمر سپرده می‌شود را با تمام توان انجام می‌دهیم.
انتهای پیام/66006/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها