امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22543
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۷
تعداد بازدید: 134
اسفندیار اختیاری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت ...

اسفندیار اختیاری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، اظهار داشت: معتقدم وزیری که مسئولیت این دستگاه بزرگ آموزشی را به عهده می‌گیرد، باید با اصول آموزش آشنا باشد و واقعیت‌ها و مشکلات آن را بداند.

وی افزود: علاوه بر بحث کیفیت در آموزش و پروش، کمیت نیز مهم است؛ بنابراین تمام کارهایی که در این وزارتخانه صورت می‌گیرد باید از پشتوانه آموزشی بسیار قوی برخوردار باشد تا به نتایج درستی بتوان دست پیدا کرد.

* بسیاری از طرح‌های آموزش و پرورش نیاز به بررسی و کارشناسی بیشتری دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش، بخشنامه‌ای نیست و نمی‌توان با آن، آموزش را توسعه و کیفیت را افزایش داد، گفت: تأثیر آموزش طولانی مدت است و باید آن را در بطن خانواده‌ها نهادینه کرد تا بتوان به نتایج مطلوب رسید. 

وی ادامه داد: به آموزش باید نگاه طولانی مدت داشت به دلیل اینکه نتایج مثبت و منفی آن در دراز مدت مشخص می‌شود، بنابراین طرح‌ها و برنامه‌های آموزشی نیاز به بررسی و کارشناسی بیشتری دارد.   

اختیاری با اشاره به تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس، عنوان کرد: شاید برخی دانش آموزان، والدین و حتی معلمان از این طرح رضایت داشته باشند اما اینکه این طرح چه تأثیری بر آموزش کشور داشته است، هنوز مشخص نیست.

وی اضافه کرد: تغییر مقاطع تحصیلی با اجرای سند تحول بنیادین، یکی دیگر از کارهایی است که نتیجه آن به خوبی معلوم نیست؛ اینکه یک پایه به مقاطع دوره ابتدایی افزوده شود بدون اینکه به محتوا و در حقیقت به اثرات آن توجه شود، این نشان از شتابزدگی در اجرای آموزش دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: معتقدم بسیاری از این طرح‌ها نیاز به بررسی و کارشناسی بیشتری دارد و وزیر آینده آموزش و پرورش نیز باید با جدیت و با دقت بسیار و با نظرات کارشناسی به این مسائل توجه کند.

* وزیر آینده باید با مدیریت صحیح بتواند از بودجه بهترین استفاده را داشته باشد

اختیاری با بیان اینکه یکی از موارد مهم در هر وزارتخانه‌ای از جمله آموزش و پرورش، بحث بودجه است، اظهار داشت: وزیر آینده باید با دقت بیشتری به این مسئله توجه کند و با نگاه درست و منطقی و با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح بتواند متناسب با بودجه و امکاناتی که در اختیار این وزارتخانه قرار دارد، بهترین استفاده را داشته باشد که این مسئله نیز دلیل بر آشنا بودن وزیر آموزش و پرورش نسبت به این وزارتخانه است.

به گفته وی، وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، باید بسیاری از مسائل این وزارتخانه را با کارشناسی دقیق انجام دهد و از شتاب در مسائل آموزش پرهیز کند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها