امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22548
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، آژانس ارتباطات ملی برزیل اعلام کرد که تحقیقات درباره پرونده جاسوسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، آژانس ارتباطات ملی برزیل اعلام کرد که تحقیقات درباره پرونده جاسوسی آمریکا از شهروندان این کشور را آغاز کرده و به دنبال این است که آیا شرکت‌های آمریکایی فعال در برزیل، حریم شخصی اطلاعات فردی و تماس‌های تلفنی را نقض کردند یا خیر.

بنا بر این گزارش، این آژانس قرار است با پلیس فدرال و دیگر نهاد‌های دولتی برزیل در این پرونده همکاری کند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که یک روزنامه برزیلی در گزارشی فاش کرد آمریکا با جاسوسی از شهروندان این کشور، اطلاعات فردی و تماس‌های تلفنی آن را بررسی می‌کند.

روزنامه گلوبوی برزیل به نقل از اسناد منتشر شده از «ادوارد اسنودن» امروز یک شنبه گزارش داد که فعالیت‌های تلفنی و ایمیلی شرکتها و شهروندان برزیلی طی یک دهه گذشته هدف برنامه‌های نظارتی و جاسوسی سازمان اطلاعات آمریکا بوده است.

این روزنامه نگفته است که کامپیوترها و ماموران سازمان اطلاعات آمریکا چه میزان از این فعالیت‌ها را کنترل می‌کرده است.

این روزنامه نوشت: برزیل به همراه چین، روسیه، پاکستان و ایران از اولویت‌های برنامه‌های جاسوسی و نظارتی سازمان امنیت ملی آمریکا بوده‌اند.

پیش از این،‌«دیلما روسف» رئیس جمهور برزیل به منظور بررسی این موضوع، اقدام به برگزاری نشست اضطراری با اعضای کابینه خود کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها