امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22554
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه تحلیلی «آنتی وار»، یک قاضی آمریکایی به نام «گلادیس کسلر» درخواست یک زندانی زندان گوانتانامو برای پایان دادن ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه تحلیلی «آنتی وار»، یک قاضی آمریکایی به نام «گلادیس کسلر» درخواست یک زندانی زندان گوانتانامو برای پایان دادن به غذا دادن های اجباری به اعتصاب کنندگان غذا در این بازداشتگاه نظامی در خلیج کوبا را رد کرد و گفت پایان دادن به این نوع رفتار با زندانیانی که در اعتصاب غذا به سر می برند، تخطی وی از اختیاراتش محسوب می شود.

این قاضی آمریکایی با تاکید بر اینکه غذا دادن اجباری به زندانیان گوانتانامو اقدامی غیر قانونی است، اعلام کرده است که فقط «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا است که می تواند مانع ادامه این رفتار با زندانیان شود.

آنتی وار نوشت که حکم کسلر شامل اظهار نظرات بسیار صریحی است و فرآیند غذا دادن اجباری به زندانیان گوانتانامو که در اعتراض به حبس های نامحدود و بی احترامی نگهبانان به نسخه های قرآن آنها چندین ماه است اعتصاب غذا کرده اند را دردناک، توهین و تحقیر آمیز توصیف کرده است.

بر اساس این خبر، این قاضی آمریکایی همچنین اعلام کرده است که غذا دادن اجباری به زندانیان قطعا نقض قوانین بین المللی و اخلاق پزشکی محسوب می شود.

آنتی وار نوشت که مشکلی که وجود دارد این است که گوانتانامو در خلاء قانونی در حال عملیات است و هیچ قاضی حقیقتا قادر نیست قانونی را برای اجرا در این زندان صادر کند.

قاضی کسلر در ادامه به رئیس جمهور آمریکا تاکید کرده است که به غذا دادن اجباری به زندانیان پایان بخشد. این قاضی آمریکایی اعلام کرده است که شرایط به گونه ای سازمان دهی شده است که اوباما اساسا تنها کسی است که می تواند به این نوع رفتار با زندانیان گوانتانامو پایان بخشد.

این پایگاه خبری نیست که اقدام اوباما برای پایان بخشیدن به اعتصاب غذای زندانیان در گوانتانامو بعید به نظر می رسد زیرا او تاکنون از انجام هر اقدامی خودداری کرده و صرفا اظهار نظراتی عمومی در این باره داشته است و ارتش آمریکا نیز تاکید دارد که سیاست غذا دادن اجباری به زندانیان ادامه خواهد داشت.

در ادامه این خبر آمده است که در حال حاضر حداقل 106 زندانی در گوانتانامو از خوردن غذا ممانعت می کنند و این در حالیست که بسیاری از این اسرا سال ها پیش تبرئه شده اند. با این حال تعداد حقیقی اعتصاب کنندگان غذا در گوانتانامو قطعا بیشتر از تعدادی است که گزارش می شود.

اوباما در شعارهای خود در رقابت های ریاست جمهوری سال 2008 میلادی وعده تعطیلی گوانتانامو را مطرح کرد اما با گذشت 5 سال این وعده هنوز محقق نشده است.

بر اساس برآوردهای ارائه شده توسط پنتاگون، هزینه نگهداری سالانه هر زندانی در گوانتانامو بالغ بر 900 هزار دلار است که همین امر منجر شده است که این بازداشتگاه به گران ترین زندان جهان تبدیل شود. 

این خبر در شرایطی منتشر می شود که بسیاری از رهبران جامعه اسلامی در آستانه ماه رمضان، از دولت آمریکا درخواست کردند تا غذا دادن اجباری به زندانیان گوانتانامو را متوقف کنند اما آمریکا با چنین درخواستی مخالفت کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار