امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22568
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 96
حمید فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه با تغییر نرخ ارز مرجع و افزایش نرخ حدود دو ...

حمید فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه با تغییر نرخ ارز مرجع و افزایش نرخ حدود دو برابری آن از 1226 تومان به 2470 تومان، تکلیف نهاده‌های دامی وارداتی چه خواهد بود، گفت: چند روزی است واردکنندگان نهاده به دلیل مبهم بودن تصمیم مسئولان و عدم تعیین تکلیف قطعی، نهاده به دامداران و مرغداران نمی‌دهند.

*مسئولان در باره تغییر نرخ ارز جوابگو نیستند

رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی‌ مرغداری‌های کشور افزود: طی چند روز گذشته هیچکدام از مسئولان درجه یک را که موضوع افزایش نرخ ارز مرجع و قیمت نهاده‌ها با آنها مرتبط است را برای پاسخگویی پیدا نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: افزایش حدود دو برابری نرخ ارز مرجع درحالیکه سالانه حدود 7 میلیون تن نهاده دامی وارد کشور می‌شود به مفهوم وارد شدن نهاده به دوبرابر قیمت فعلی به کشور است که اگر با همین قیمت تمام شده به تولید کننده داده شود، قیمت محصولات  مانند مرغ ، گوشت و تخم مرغ را نزدیک به دوبرابر خواهد کرد.

*دولت یارانه به تولیدکننده یا مصرف کننده می‌دهد؟ 

فاضلی گفت: دولت باید هرچه سریعتر تصمیم بگیرد که آیا به تولید کننده، مصرف کننده و یا به بانک مرکزی یارانه می دهد.

وی ادامه داد: شایعاتی است مبنی بر اینکه دولت قرار است از واردکنندگان محصولات اساسی و نهاده‌های دامی که تا دوم تیرماه محصول خود را ترخیص کرده‌اند مابه التفاوت نرخ 1226 تومان و 2470 تومان بگیرد.

فاضلی گفت: همچنین شایعاتی است مبنی بر اینکه این مابه‌التفاوت نرخ ارز مرجع قبلی و فعلی از محصول وارداتی شکر انجام شده است.

وی تصریح کرد: به هرحال بانک مرکزی در این زمینه مقصر نیست و براساس قانون بودجه که نرخ ارز را 2470 تومان تعیین کرده است عمل می‌کند.

رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی‌ مرغداری‌های کشور تصریح کرد: مسئولانی که قرار بود در مورد تنظیم کالاهای اساسی اقدام کنند باید هر چه زودتر درخصوص افزایش نرخ ارز مرجع و قیمت نهاده‌های دامی و موضوعات مرتبط با تولیدکنندگان اظهارنظر و تعیین تکلیف کنند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها