امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22587
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۶
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز یک میلیارد و 450 میلیون سهم هلدینگ تأمین (پاپیکو) در بازار دوم بورس ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز یک میلیارد و 450 میلیون سهم هلدینگ تأمین (پاپیکو) در بازار دوم بورس عرضه شد و سهامداران با قیمت 350 تومان به آن پاسخ مثبت دادند.

بنابراین گزارش، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین دارای 40 شرکت زیرمجموعه است که 6 شرکت آن امروز در بازار دوم بورس عرضه شد.

کامران صدیقیان یکی از فعالان بازار سهام  پیش از انجام این معامله به خبرنگار فارس گفته بود:  فعالان بازار در نظر دارند تا هر سهم تاپیکو را بین 350 تا 400 تومان خریداری کنند و به نظر می‌رسد امروز سهام این هلدینگ به فروش برسد.
 
وی ادامه داد: شرایط نسبت به گذشته فرق کرده چرا که قبل از این، هر سهم تاپیکو 320 تومان عرضه شد ولی خریدار نداشت.
 
براساس این گزارش، مدیرعامل کارگزاری صباتامین به عنوان کارگزاری عرضه کننده نیز با بیان اینکه جو بازار سهام نسبت به عرضه امروز مناسب است، گفته بود: عرضه سهام تا یک ساعت دیگر آغاز می‌شود.
 
وی پیش از این گفته بود که هلدینگ پتروشیمی نفت و گاز تامین از پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل بالایی برخوردار است.
 
به گزارش فارس، امروز بازار سهام با افزایش عرضه مواجه است که یکی از دلایل این فشار، عرضه اولیه سهام تاپیکو است، این شرکت پیش‌بینی سود سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت ماه سال 92 را 56 تومان و برای سال مالی 93 ، 82 تومان پیش‌بینی کرده است.
 
این شرکت با دارا بودن سهام شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاهی به گفته معامله‌گران بازار، چیزی بین 350 تا 400 تومان ارزندگی دارد.
 
انتهای پیام/ آ  
برچسب ها:
آخرین اخبار