امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22616
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 76
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سید شمس‌الدین حسینی در مجمع عمومی سالیانه بیمه مرکزی اظهار داشت: صنعت ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سید شمس‌الدین حسینی در مجمع عمومی سالیانه بیمه مرکزی اظهار داشت: صنعت بیمه امروز به درجه‌ای از توانمندی رسیده است که حتی ریسک‌های بزرگتر و فراتر از موارد رایج را می‌پذیرد و این امر به شادابی فضای تولید و خدمات در کشور منجر می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: صنعت بیمه روز به روز به سمت رقابتی‌تر شدن پیش می‌رود که خوشبختانه این مساله با اصلاح ساختارها و آیین‌نامه‌ها هم زمان شده است.

رئیس مجمع عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهمیت یکپارچه سازی اطلاعات سازمان‌ها و دستگاه های کشور، گفت: زیرساخت‌های الکترونیکی بیمه مرکزی شکل مطلوب و قابل قبولی دارد و تجمیع بیش از 90 درصد اطلاعات شرکت‌ها، نشانه آشکار توفیق این مجموعه در تکمیل زیر ساخت‌های الکترونیکی حکایت دارد.

وی با اشاره به تغییر نگاه مردم به صنعت بیمه در طی سال‌های اخیر، اظهار داشت: با نگاهی گذرا به آمار درمی‌یابیم که سهم بیمه‌های غیراجباری در سبد خرید بیمه‌ای مردم افزایش یافته که این به معنای عملکرد صحیح بیمه در حوزه فرهنگ‌سازی است.

وزیر اقتصاد با اشاره به حوادث تلخ طبیعی نظیر سیل و زلزله در سال‌های اخیر، به نقش کلیدی صنعت بیمه در کاهش آلام مردم اشاره کرد و گفت: باید به این سمت حرکت کنیم که فشار حوادث غیرمترقبه را از روی دوش دولت برداریم که این امر جز با توسعه و همگانی شدن صنعت بیمه ممکن نیست. 

حسینی اظهار داشت: کسب رتبه نخست جهان در شاخص رشد حق بیمه‌های تولیدی، آن هم در دو سال پیاپی، یک موضوع ساده نیست و قطعا یک دستاورد بزرگ محسوب می شود که همه باید به آن افتخار کنیم.

وی تصریح کرد: هر فعالیت اقتصادی و حتی اجتماعی که قابل تعریف در مدل های بیمه‌ای باشد، باید از پوشش‌های کافی بیمه‌ای بهره‌مند باشد تا فضای تولید و کسب و کار، شاداب‌تر و قابل اعتمادتر شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برخی تحریم‌های صورت گرفته در خصوص فعالیت بیمه‌ای کشور تصریح کرد: تحریم‌ها در صنعت بیمه فرصتی را ایجاد کرد تا در ابعاد گوناگون و این صنعت دقت بیشتری داشته باشیم و اهمیت آن را در کارکرد دستگاه‌های دیگر کشور درک کنیم و به تبع آن شرایطی را فراهم بیاوریم که صنعت بیمه‌ای در خور نام و شان مردم بزرگ ایران داشته باشیم.

وی در پایان سید محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی را مدیری پرتلاش، منضبط و دلسوز دانست و از برپایی مجمع عمومی سالیانه بیمه مرکزی، پیش از اتمام مهلت قانونی قدردانی کرد.

براساس این گزارش، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان مجمع عمومی سالیانه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اعضای مجمع، نمایندگان سازمان های ناظر نظیر سازمان حسابرسی و همچنین مدیران ارشد بیمه مرکزی تقدیر کرد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها