امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22621
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 152
مرتضی رحیمیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: خریدار بلوک 17 درصدی هلدینگ خلیج فارس تا 18 تیر ...

مرتضی رحیمیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: خریدار بلوک 17 درصدی هلدینگ خلیج فارس تا 18 تیر فرصت دارد که پول خود را واریز کند، تا معامله قطعی شود.

وی افزود: اکثر سهام هلدینگ خلیج فارس قبلاً بابت رد دیون اختصاص یافته است، اما طبق قانون اصل 44 باید فرآیند رقابتی را طی کند و در بورس عرضه شود، اگرچه سهام عدالت شامل این امر و طی این رویه نمی‌شود.

رئیس امور مجامع و سهام شرکت ملی صنایع پتروشیمی اضافه کرد: منابع مالی به دست آمده از طریق واگذاری قطعا به صاحبان اصلی که دولت بابت رد دیون به آنها بدهکار بوده اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در ماجرای قیمت‌گذاری سهام هلدینگ خلیج فارس باید دو مطلب را مد نظر قرار داد، افزود: سهامداران حقیقی دیدگاه‌های کوتاه مدت در سرمایه‌گذاری دارند و اعتقاد دارند قیمت سهام هلدینگ قیمت بالایی است، اما سهامداران حقوقی که در شرکت‌ها پایدار می‌مانند و دیدگاه‌های بلند مدت دارند، خود به این نتیجه رسیده و خواهند رسید که ارزش واقعی این سهم به مراتب بیشتر از رقمی است که الان خرید و فروش می‌شود.

رحیمیان تاکید کرد: تنها می‌توانم بگویم هلدینگ خلیج فارس بسیار با ارزش است، به ویژه با رفع موانع و محدودیت‌های دولتی و مدیریت بخش خصوصی تصور می‌کنم این سهم روز به روز وضعیت بهتری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: دیدگاه سرمایه‌گذاران حقیقی کوتاه مدت است و به سودآوری در کوتاه مدت و P/E نگاه می‌کنند، اما نباید از این دیدگاه به این سهم نگریست چنانکه به نظر من باید با نگاه ارزش جایگزینی و سرمایه‌گذاری بلند مدت این شرکت را دید.

رئیس امور مجامع و سهام شرکت ملی پتروشیمی اضافه کرد: الان برای بلوک 17 درصدی قیمت کف سازمان خصوصی‌سازی قیمت پایه ضرب در 30 درصد بود به شرط آنکه از 1300 تومان کمتر نباشد که این امر مشخص می‌کند، سازمان خصوصی سازی نیز کف قیمت را 1300 تومان می‌بیند.

وی اظهار داشت: ما در 3 سناریو قیمت پیشنهادی شرکت ملی پتروشیمی را به صورت محرمانه در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار دادیم که قیمت پیشنهادی ما به مراتب از قیمت فعلی بیشتر بود.

به گزارش فارس، درباره ارزش واقعی سهام هلدینگ خلیج‌فارس بین کارشناسان اختلاف نظرهای قابل توجهی وجود دارد، چنانکه بعضی از آنها قیمت را پایین‌تر و بعضی دیگر ارزش این سهام را بسیار بالاتر و حتی چند برابر قیمت‌های فعلی ارزیابی می‌کنند.

احمدرضا حیدرنیا معاون طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی در فروردین ماه سال جاری در یک نشست خبری ارزش سهام هلدینگ خلیج‌فارس را بسیار بالاتر از کشف قیمت اولیه دانسته و تاکید کرده بود برای ایجاد واحدهایی مشابه واحدهای پتروشیمی هلدینگ خلیج‌فارس باید 4 برابر رقم کشف قیمت هزینه کنیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها