امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22628
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 44
به گزارش فارس به نقل از سلولار نیوز، مطالعه جدید که به وسیله مرکز تحقیقاتی Aruba Networks انجام شد، نشان داد آن دسته از کارمندانی که دستگاه‌های ...

به گزارش فارس به نقل از سلولار نیوز، مطالعه جدید که به وسیله مرکز تحقیقاتی Aruba Networks انجام شد، نشان داد آن دسته از کارمندانی که دستگاه‌های موبایلی شخصی خود را به محل کار می‌آورند نگران آن هستند که کارفرما به اطلاعات شخصی‌شان دسترسی داشته باشد.

این مطالعه روی بیش از 3 هزار کارمند در سراسر جهان انجام شد و کارشناسان در پایان متوجه شدند که حدود نیمی از کارمندان اروپایی معادل 45 درصد آن‌ها به همراه 40 درصد کارمندان خاورمیانه و 60 درصد کارمندان آمریکایی اعلام کردند که برای به‌خطر افتادن اطلاعات شخصی‌شان در محل کار احساس نگرانی می‌کنند.

علاوه بر این 34 درصد اروپایی‌ها، 35 درصد کارمندان ساکن منطقه خاورمیانه و 51 درصد آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که بخش فناوری اطلاعات در سازمان آن‌ها هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد که اطمینان کارمندان برای حفاظت از اطلاعات شخصی در محل کار کسب شود.

این نگرانی‌ها باعث شده است تا بسیاری از کارمندان ترجیح دهند که در محل کار از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی استفاده نکنند که این اتفاق در نتیجه باعث به خطر افتادن اطلاعات سازمانی هم شده است.

آمارها همچنین نشان داده است که از هر 6 کارمند اروپایی، یک نفر بدون اینکه به کارفرمای خود اعلام کند از دستگاه الکترونیکی شخصی در محل کار استفاده می‌کرده است. همچنین گفته شده است که 17 درصد کارمندان ساکن آمریکا و خاورمیانه هم به صورت مخفیانه دستگاه‌های الکترونیکی شخصی خود را در محل کار مورد استفاده قرار می‌داده‌اند.

نکته نگران‌کننده‌تر برای شرکت‌های تجاری و سازمان‌ها این است که 13 درصد کارمندان اروپایی، 26 درصد کارمندان در خاورمیانه و 11 درصد کارمندان آمریکایی اعلام نمی‌کنند که دستگاه الکترونیکی آن‌ها با یک خطر امنیتی مواجه شده است و حتی اگر این اتفاق به قیمت به‌خطر افتادن اطلاعات سازمان هم تمام شود، باز هم چنین مسئله‌ای را به سازمان نمی‌گویند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها