امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22635
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، حسینعلی شهریاری پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران اظهار داشت: در مجلس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، حسینعلی شهریاری پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران اظهار داشت: در مجلس 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای حوزه سلامت تصویب شد که این رقم منوط به اجرای طرح دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها است و اگر اجرایی نشود قطعا این رقم هم محقق نخواهد شد.

وی با اشاره به بحث افزایش هزینه‌های دارو و دلار گفت: در تهیه بعضی از داروها با مشکل مواجه هستیم و همان کشورهایی که به ظاهر دم از حقوق بشر می‌زنند، شرایط را برای کشور سخت کرده‌اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نسبت به صدور کارت برای بیماران صعب‌العلاج و خاص تاکید کرد و افزود: در تهیه بسیاری از تجهیزات پزشکی هم اکنون مشکل داریم.

وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی بیمارستان در دست احداث داریم که در کمیسیون تلفیق هم اعتباراتی برای ساخت این بیمارستان‌ها پیش‌بینی شده است.

شهریاری تصریح کرد: در بحث بهداشت و درمان تلاش ما فقط برای دسترسی آسان مردم به بیمارستان و خدمات نیست بلکه تلاش می‌کنیم هزینه‌های درمان را نیز کاهش دهیم که در این راستا اگر قانون برنامه به صورت کامل و دقیق اجرایی شود دغدغه‌های مردم در این راستا نیز کاهش می‌یابد.

اختصاص 70 میلیارد تومان برای خط دوم آب از زابل به زاهدان از طریق اوراق مشارکت         

وی اضافه کرد: از طریق اوراق مشارکت، 70 میلیارد تومان برای خط دوم آب از زابل به زاهدان پیش‌بینی شده است.

شهریاری اذعان داشت: هم اکنون 30 درصد جمعیت زاهدان آب شهری لوله کشی ندارند.

وی ادامه داد: همچنین برای رفع مشکل کمبود آب زاهدان یک خط سوم از منطقه تهلاب به زاهدان هم در دستور کار قرار دارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: کار دیگری که در کمیسیون تلفیق انجام شد انتقال آب از دریای عمان به استان‌های جنوب شرق و کرمان بود که امسال ردیفی برای این امر گذاشته شده است.

وی با اشاره به طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: اگر مرحله دوم یارانه‌ها اجرایی شود، حامل‌های انرژی قطعا افزایش خواهد یافت.

شهریاری با اشاره به اینکه مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به ضرراقشار متوسط جامعه از جمله کارگری و کارمندی است افزود: با افزایش حامل‌های انرژی قطعا زندگی این قشر دچار مشکل می‌شود.

نرخ بیکاری در سیستان و بلوچستان بیش از 30 درصد است

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان گفت: نرخ بیکاری در سیستان و بلوچستان بیش از 30 درصد است، منشأ همه ناهنجاری‌های اجتماعی فقر و بیکاری است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برای ایجاد اشتغال تحول خاصی ایجاد نشد بیان کرد: سال گذشته همان پروژه‌های عمرانی هم که فعال بودند، تعطیل و صنایع هم با مشکل مواجه شدند، از طریق استخدام هم که قرار بود دولت انجام دهد عملا کاری صورت نگرفت و امسال اقدامات آن در دستور کار قرار دارد.

شهریاری وضعیت امنیتی سیستان و بلوچستان را خوب ارزیابی کرد و گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج)، سپاه پاسداران، مرزبانی و نیروهای امنیتی و انتظامی وضعیت فعلی امنیت در سیستان و بلوچستان قابل قبول است.
انتهای پیام/75004/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار