امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22637
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس ،  تفاهم نامه بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور با جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در مرکز چشم پزشکی نور امضاء شد . در ابتدای ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس ،  تفاهم نامه بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور با جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در مرکز چشم پزشکی نور امضاء شد . در ابتدای جلسه دکتر خسرو حیدری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمارستان نور  درباره اهمیت چشم در میان اعضای بدن و مراقبت از آن  صحبت کرد و در ادامه تاکید کرد : ما حدود 15000 هنرمند در کشور داریم که با احتساب خانواده‌هایشان تعداد بالایی خواهد شد. باید با برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده براساس وقت این عزیزان و وضعیت چشم پزشکی شرایطی مهیا شود که به تدریج هنرمندان را دعوت کنیم و  با معاینه از آن‌ها بیماری‌های چشمی را تشخیص و عمل غربالگری را انجام دهیم.

وی در ادامه به اهمیت مراقبت از چشم اشاره کرد و گفت: در هر 5 ثانیه روی کره زمین یک نفر نابینا می شود و در هر دقیقه یک کودک نابینا می‌شود متاسفانه 180 میلیون نفر در کره زمین در مرز نابینایی قراردارند که به دلیل عدم اطلاع و آگاهی در معرض نابینایی قرار دارند. در این تفاهم‌نامه تلاش شده تا هنرمندان را از بیماری‌های چشمی آگاه کنیم و بتوانیم در اعمال جراحی به این عزیزان خدمات موثر و مناسبی ارایه دهیم.

حیدری در ادامه تاکید کرد: در بخش چشم پزشکی نور بخشی مجزا درخصوص لنز وجود دارد اکثر کارگردانان برای تغییر رنگ چشم بازیگران از لنز استفاده می‌کنند اما آگاهی دقیقی از استفاده درست از لنز و  اینکه هر لنز برای چه لوکیشن یا آب و هوایی مناسب است ندارند و بدون آگاهی از لنز بهره می‌برند که باعث صدمات جبران ناپذیری به بازیگران وارد می‌شود بدون اینکه اطلاع داشته باشند. 

وی در ادامه گفت: برخی از بیماری‌ها روی چشم تاثیر می‌گذارند از جمله بیماری دیابت که متاسفانه هنرمندان و بسیاری از افراد جامعه از آن اطلاع درستی ندارند در این تفاهم‌نامه و در بندهای آن تلاش شده است که به آگاهی رسانی و اطلاع رسانی به هنرمندان با ارایه بروشور و بسته‌های آموزشی و اطلاع رسانی آگاهی لازم ارایه شود.

حیدری: ارایه خدمات خارج از نوبت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران

حیدری در ادامه تاکید کرد: علاوه بر خدمت رسانی به اهالی هنر، ما تنها مرکز چشم پزشکی هستیم که به خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز خدمات خارج از نوبت ارایه می‌کنیم و معتقدیم این عزیزان به گردن تمام جامعه حق دارند که باید با این کار ادای دین نماییم.

سید ضیاء هاشمی در ادامه جلسه  با اشاره به وضعیت مناسب بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور گفت: این مرکز پزشکی بسیار مجهز و مناسب است و مرکزی کاملا مجهز است و به همین دلیل و برای تکریم جایگاه انسانی  هنرمندان این مرکز را در نظر گرفتیم که بسیار مجهز و مناسب است.

هاشمی: ارایه کارت‌های هدیه ماه رمضان به اهالی سینما

وی در ادامه گفت: ما در این مدت با مساعدت دولت تلاش کردیم تا تنها کار صنفی انجام دهیم و به دور از مسایل سیاسی به وضعیت معیشت اهالی سینما دقت نظر داشته باشیم. به عنوان صنف نباید به دنبال کارهای سیاسی باشیم  و در این راه تلاش کردیم تا بیمه طلایی هنرمندان را برای این عزیزان فراهم کنیم .  

وی در ادامه به توزیع کارت هدیه ماه مبارک رمضان اشاره کردو گفت:  از فردا توزیع کارتهای هدیه ماه مبارک رمضان به اهالی سینما از سوی صنوف آغاز می‌شود و این کارتها به سرعت در اختیار اهالی سینما قرار خواهد گرفت.

هاشمی در ادامه گفت: تلاش شده است تا خدمات ویژ‌ه‌ای به هنرمندان با بیمه طلایی ارایه شود و با این تفاهم نامه سعی شده برای این عزیزان تسهیلات بهتری فراهم شود. در مورد عمل های جراحی سنگین نیز تلاش شده تا فرانشیزی به عزیزان تعلق گیرد.

وی در ادامه درباره آماده شدن  کارت‌های بیمه‌ طلایی گفت: هم اینک دو نفر از نمایندگان بیمه در جامعه صنفی مستقر شوند تا مسایل بیمه هنرمندان را پیگیری کنند  هنوز ثبت نام ادامه دارد و  تقریبا کارت‌های طلایی حاضر است اما تا پایان ثبت نام این کارت‌ها را نمی‌توانیم ارائه دهیم.

هاشمی: بیمه بیکاری را پیگیری می‌کنیم

وی در باره بیمه بیکاری نیز توضیح داد: بیمه بیکاری را با بیمه طلایی دنبال می‌کردیم اما این بیمه نیازمند بودجه‌ای بیشتر بود به همین دلیل ابتدا بیمه طلایی را برای هنرمندان در نظر گرفتیم و تلاش می‌کنیم تا پایان دولت بودجه‌ای را از دولت بگیریم و ظرف روزهای آتی بیمه بیکاری را نیز برای هنرمندان فراهم آوریم.

چشم ام در مسافر ری دچار خونریزی شد

در ادامه جلسه محمدرضا شریفی‌نیا به اهمیت مراقبت از چشم  و آسیب‌هایی که در طول کار بر چشم‌هایش وارد شده است گفت: بازیگران باید برای ارایه نقش‌ و قرار گرفتن به جای شخصیت‌های دیگر نیاز به لنز‌های رنگی دارند که متاسفانه این لنزها بدون توجه و نظر پزشکی در چشم بازیگر قرار می‌گیرد. به شخصه در فیلم مسافر ری این تجربه را داشتم. لنز رنگی در چشم‌ام گذاشتند که مدام احساس درد می‌کردم بسیار اذیت شدم و در نهایت متوجه شدم لنز پاره شده و آسیب به چشم‌ام وارد آمده است و چشم من دچار خونریزی شده بود.

وی در ادامه گفت: در فیلم اختاپوس دو بازیگر این فیلم امین زندگانی و ترلان پروانه از لنزهای خاصی باید استفاده می‌کردند که چشم‌هایشان حالت خاصی داشته باشد و هر دو دچار آسیب شدند.

شریفی نیا امضاء تفاهم‌نامه را میمون و مبارک دانست و گفت: این اتفاق به عقیده من میمون و مبارک است و مشکلات سینمای ایران را حل خواهد کرد. من به شخصه اگر بخواهم سینما را در یک نشانه خلاصه کنم یک چشم خواهم کشید که نشان از نگاه کردن است و در مردمک آن تاش رنگی می‌گذارم  . هر فردی از نگاه خود می‌تواند اطراف را نگاه کند.

وی در ادامه توضیح داد: هنرمندان در قشر اعم از سینما، نقاش، فیلمبردار و... نیاز به چشمی سلامت دارند و امیدواریم این خدمات به هنرمندان بتواند در سلامت این قشر از جامعه موثر بوده زیرا این سلامت به سلامت جامعه نیز باز خواهدگشت.

شریفی‌نیا صحبت‌های خود را با شعری از حسین پناهی به پایان برد.

و رسالت من این خواهد بود که دو استکان چای داغ را از میان 200 جنگ خونین به سلامت بگذرانیم  که تا در شب بارانی آن را با خدای خویش چشم در چشم نوش کنیم.

در ادامه جلسه هاشمی درباره بندی از مفاد تفاهم نامه که به جراحی زیبایی اشاره دارد توضیح داد: برخی از افراد دچار افتادگی پلک هستند که در بینایی موثر است در این تفاهم نامه ذکر شده است که در این مورد نیز تخفیف شامل هنرمندان باشد.

در انتهای جلسه تفاهم نامه در 8 بند به امضای رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل بیمارستان نور و رئیس هیئت مدیره جامعه صنفی رسید.  در این مراسم دو کلیپ پخش شد که یکی از آنه در ارتباط با تجهیزات و نحوه خدمات مرکز چشم پزشکی  نور بود و دیگری مراحل  عمل جراحی آب مروارید استاد انتظامی بود که مورد توجه حاضرین به خصوص شریفی‌نیا شد.

در این مراسم سید ضیاء هاشمی، حبیب کاوش،محمدرضا شریفی‌نیا، سید جمال ساداتیان به همراه تعدادی از پزشکان مرکز نور حضور داشتند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار