امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22648
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ظهر امروز نشست بررسی تاثیر انقلاب اسلامی بر مقاومت و بیداری اسلامی با ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ظهر امروز نشست بررسی تاثیر انقلاب اسلامی بر مقاومت و بیداری اسلامی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسین رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید انقلاب اسلامی با اشاره به نهضت انقلاب اسلامی ایران که به رهبری امام خمینی (ره) در بهمن 57 به پیروزی رسید، گفت: نهضت مقاومت علیه رژیم صهیونیستی برگرفته از نهضت انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: بر اساس این آیات، سرسخت‌ترین دشمنان اهل ایمان، یهود و فراتر از آن صهیونیست‌ها هستند، نباید فراموش کنیم که یهود و نصارا اگر موفقیت یا حسنه‌ای برای مسلمانان به دست بیاید ناراحت می‌شوند و هر جا گرفتاری برای مسلمانان پیش بیاید خوشحال می‌شوند. براساس آیات قرآنی آنچه آنها در سینه‌ خود دارند بیش از چیزی است که به زبان می‌آورند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید گفت: ‌مبارزه با رژیم صهیونیستی و آمریکا به عنوان اصل اساسی نهضت اسلامی است و امام خمینی بر اساس همین اصل و با دست خالی مبارزات خود را شروع کرد. دشمنان امام همه چیز داشتند غیر از خداوند و این یک درس است برای همه استقلال طلبانی که می‌خواهند در راه اهداف اسلام گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه امام هرگز از گمراهان پشتیبان نخواست، گفت: همین امر رمز اساسی جاودانگی و پیروزی امام بود. امروز مصر بیدار که پیشتاز در نهضت اسلامی در 100سال گذشته بود و اخوان المسلمین که در 90 سال گذشته در جهت بیداری اسلامی گام برداشته و همواره زیر ضربه‌های کشورهای وابسته مثل قطر و آل سعود بود، به واسطه اعتماد به همان‌هایی که در طول زمان اخوان المسلمین را قبول نداشتند، گرفتار شده است. اگر مصر به شکل شفاف مخالفت خود را علیه رژیم اسرائیل اعلام می‌کرد شاید امروز با این بحران مواجه نمی‌شد. زمانی که اخوان المسلمین توانست در انتخابات به پیروزی برسد این تصور در بین مسلمانان ایجاد شد که جبهه جدیدی علیه رژیم اسرائیل ایجاد خواهد شد، اما وقتی آنگونه که قرآن می‌گوید نباشیم راه به جایی نخواهیم برد.

رحیمیان با بیان این که ما امروز تحت تاثیر احیای قرآن، نه متکی به ایرانی بودن هستیم و نه متکی به اشخاص و احزاب خاص، شاخص اصلی را قرآن و خدا عنوان کرد و گفت: مرزی بین خود و جهان اسلام و عرب قائل نیستیم. اگر مرزی وجود دارد بین حق و باطل است مرزهای جغرافیایی ساخته دست بشر است همه مسلمانان جهان برادران ما هستند. این حرکت بر مبنای قرآن آغاز شده و ادامه خواهد یافت.

وی گفت: امروز مسئله فلسطین اصلی‌ترین شاخص درستی یک جریان یا حزب یا شخص است. 46 سال قبل در جنگ 6 روزه اسرائیل صحرای سینا و بلندی‌های جولان را اشغال کرد. یکی از ژنرال‌های ارتش مصر بعد از جنگ 32 روزه به دیدار حسن نصرالله رفته و گفت برای اولین بار جنگی واقعی علیه اسرائیل در جنگ 32 روزه بود. در جریان جنگ 6 روزه در دو ساعت اول نیروی هوایی رژیم صهیونیستی ماشین جنگی مصر، سوریه و اردن را از پای درآورد، اما در جریان جنگ 33 روزه، 22 روزه و 8 روزه برای اولین بار رژیم اسرائیل تن به شکست داد و خود تقاضای آتش‌بس کرد. این نهضت و حرکت از نهضت امام شروع شده و همچنان ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید در خصوص بحران اخیر مصر گفت: مصر کشوری مسلمان است که به قرآن اعتقاد دارد. قرآن می‌گوید یهود و صهیونیست‌ها دشمنان مسلمانان هستند هر چیزی که آنها را خوشحال می‌کند به ضرر شماست. صهیونیسم یک جریان نژاد پرست است. اختلافات و درگیری‌های داخلی در کشورهای اسلامی آنها را خوشحال می‌کند. آنچه که برای برادران عزیزمان در مصر اتفاق افتاده است، فقط رژیم صهیونیستی را شاد می‌کند و این دلیل بر اشتباه بودن این راه است. من به آنها پیشنهاد می‌کنم برگردند و متحد شوند علیه دشمن اصلی. آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس جز نابودی کشورهای اسلامی را نمی‌خواهند. تجربه انقلاب اسلامی قانون اساسی و تجربه‌ای که در این سال‌ها بوده است، نشان داد که تجربه اخوان بعد از 90 سال بیش از یک سال دوام نداشت.

وی افزود: امام یک انقلاب کرد و تا امروز ادامه دارد. 34 سال است دشمنان تلاش می‌کنند تا به همبستگی نظام و مردم ضربه وارد کنند اما نمی‌توانند. بیایند از این تجربه بهره گیرند و به جای دشمنی با دوستان خود دست اتحاد دراز کنند.

وی در خصوص وضعیت حماس پس از تحولات مصر گفت: حماس یک اشتباه استراتژیک کرد و رویگردانی حماس از سوریه در حالی که از آغاز حرکت مهمان سوریه بوده‌اند، یک اشتباه بزرگ بود. این چرخش 180 درجه‌ای و ائتلاف با کسانی که بیشترین ارتباط را با صهیونیست‌ها داشتند یک اشتباه بود. امیدواریم برادران ما در حماس به اشتباه خود پی برده و بازگردند. سوریه تنها گناهش مقاومت علیه رژیم صهیونیستی بود. اگر مرسی ارتباط خود را با آمریکا و رژیم اسرائیل قطع می‌کرد. امروز ملت مصر پشت سر دولت اخوان المسلمین می‌ایستادند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها