امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2265
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 215
«مازیار رضایی» یکی از پژوهشگران فیلمنامه «سروزیر آب» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: حدود یک سال روی  فیلمنامه «سرو زیر آب» یک گروه چهار ...

«مازیار رضایی» یکی از پژوهشگران فیلمنامه «سروزیر آب» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: حدود یک سال روی  فیلمنامه «سرو زیر آب» یک گروه چهار نفره که متشکل از حمید و حامد باشه آهنگر، من به سرپرستی محمدعلی باشه آهنگر کار شده است. در این اثر ایشان سعی دارند سالهای میانی جنگ را روایت کنند و در دو فضای زمانی امروزی و دوران جنگ روایت می‌شود.

وی درپاسخ به این سؤال که استفاده از فلاش بک و همراهی مخاطب با این نوع روایت گفت : این اولین فیلم در کارنامه کاری آقای آهنگر به شمار می آید که برای روایت دو زمان از فلاش بک و فلاش فوروارد استفاده می‌شود روی این فیلمنامه دقت لازم صورت گرفته  و به جزئیات توجه شده است. ریتم تند داستان و ضرباهنگ خاصی که دارد کمک می کند تا مخاطب با فیلم ارتباط مناسبی برقرار کند.

وی درباره نام فیلم توضیح داد : سرو نشانه مقاومت در فرهنگ ماست در آیین زرتشت  که  آیین باستانی ایرانیان است  سرو را در بالای سر قبرمردگان می‌کاشتند از این آیین در نامگذاری فیلمنامه بهره گرفته شده است.

وی درباره نحوه تحقیقات این پروژه توضیح داد: برای تحقیق این فیلم هیچ سند تاریخی وجود ندارد.  تعدادی از افراد حضور فیزیکی در آن زمان  داشتند اما حاضر به صحبت درباه این موضوع نبودند برخی به دلیل مشکلات جسمانی که از جنگ به یادگار داشتند امکان بیان خاطرات را نداشتند و همین امر کار پژوهش را سخت‌تر می‌کرد.  ما فقط گفت و گو با افرادی که در آن فضا زندگی می کردند را در دست داشتیم .

رضایی در خاتمه افزود: به نظرم  مشابه این کار را در سینمای ایران و حتی سینمای دنیا  هم نداشتیم. «سرو زیر آب» داستان پیچیده ‌ای دارد که چندین نسخه آن نوشته شده است و هنوز  نگارش آن توسط محمدعلی باشه آهنگر به پایان نرسیده است.

بنابراین گزارش، «ملکه» آخرین ساخته محمد باشه آهنگر در نوبت اکران قرار دارد . این فیلم نظر منتقدان و کارشناسان را به خود جلب کرد .
انتهای پیام/ا
برچسب ها:
آخرین اخبار