امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2266
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 204
سوسن صفاوردی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ستاد راهبردی هفته زن در دی‌ماه 91 کار خود را آغاز کرد. وی ادامه داد: یک کمیته علمی و اجرایی ...

سوسن صفاوردی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ستاد راهبردی هفته زن در دی‌ماه 91 کار خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: یک کمیته علمی و اجرایی به شرح زیر در مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تشکیل شد کمیته علمی با حضور برخی از مشاوران امور بانوان وزرا و تعدادی از نمایندگان مرکز زنان و معاونین تشکیل شد که تا کنون 5 نشست تخصصی را برگزار کردند.

معاون هماهنگی و همکاری‌های بین الملل مرکز زنان افزود: کمیته علمی طبق سنوات قبل با بررسی مدارک ارائه شده به مرکز، 50 زن برگزیده را از میان خانه‌داران،شاغلان،اساتید،مخترعان و کارآفرینان و نخبگان و سازمان‌های وزارتی انتخاب کردند.

صفاوردی تصریح کرد: کمیته اجرایی مراسم تجلیل از بانوان برگزیده و اهدای گل به حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین نشست خبری برای ارائه برنامه ها را روز یکشنبه برگزار می‌کند و مرکز به عنوان ستاد راهبردی روز زن محورهایی را پیرامون موضوعات فرهنگی و سیاسی و اجتماعی مشخص کرد و به دستگاه‌ها ارسال شد تا برنامه‌های خود را حول این سه محور برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه داد: برخی از این محورها شامل شناسایی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) و تبیین زندگی آن حضرت با هدف معاصر سازی الگوها بوده است.

معاون هماهنگی و همکاری‌های بین الملل مرکز زنان افزود: در محورهای اجتماعی بررسی راه‌های حضور زنان در اجتماع بدون ایجاد خلل در کانون خانوادگی و توازن بین نقش خانوادگی و مشارکت اجتماعی زن مورد بررسی است و همچنین بررسی خلأهای حقوقی زنان از جمله در محورهای سیاسی جایگاه زن در مشارکت های سیاسی یکی دیگر از برنامه‌های مرکز زنان است.

صفاوردی تصریح کرد: این زنان برگزیده باید در زمینه نشر کتاب و مقالات برگزاری مسابقات و همایش‌های علمی برگزاری جشن‌ها و آئین‌ها با هدف تاکید بر نشاط در اعیاد و نشاط عمومی  در سطح علمی و راه اندازی سایت‌های اینترنتی ویژه زنان فعلیت‌های خوبی را انجام داده باشند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها