امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22666
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های ماه رمضان رادیو جوان امروز با شیوه‌ای متفاوت برگزار شد. بنا بر این گزارش، ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های ماه رمضان رادیو جوان امروز با شیوه‌ای متفاوت برگزار شد.

بنا بر این گزارش، این مراسم در استودیو شماره یک ساختمان شهدای رادیو و با حضور مخاطبان رادیو جوان برگزار شد.

اجرای این برنامه بر عهده حسن اسماعیلی بود و در شیوه نو کاندیداهای برنامه‌های هر بخش که پیش از این طرح‌هایشان را به رادیو اعلام کرده بودند عنوان شدند و در نهایت نام برنامه نهایی اعلام می‌شد.

به گزارش فارس، در این مراسم همچنین بهنام احمدپور مدیر رادیو جوان در سخنرانی اعلام کرد: از اسفند سال 91 ما فراخوان طرح برنامه‌های ماه رمضان را اعلام کردیم و پس از دریافت طرح‌های مختلف آنها را مورد ارزیابی دقیق قرار دادیم امیدوارم چه کسانی که طرحهایشان پذیرفته شده و چه کسانی که طرح‌هایشان امتیاز لازم را به دست نیاورده بدانند که آثارشان به دقت و با حضور کارشناسان بررسی شده است.

وی همچنین خطاب به همکارانش گفت: شما نسبت به مخاطبان تعهد دارید چون آنها لحظه به لحظه در کنار شما هستند.

مدیر رادیو جوان عنوان داشت: امسال هم برنامه‌سازان رادیو جوان از ماه‌ها پیش از آغاز ماه ضیافت الهی به فکر تولید ویژه برنامه‌ها و برنامه‌های مناسبتی برای مخاطب جوان کشور در ماه کرامت و بندگی بوده‌اند. حاصل تلاش و اندیشه بی‌وقفه همه عوامل شبکه رادیو جوان برای رمضان امسال هم مجموعه‌ای از برنامه‌ها است که امیدوارم مورد توجه مخاطبان باشد.

وی ادامه داد: لحظات سحرگاهی مخاطبان رادیو جوان در ایام ماه مبارک رمضان با برنامه «خدا ... اجازه!» عطر و طعم معنویت خواهد گرفت. ویژه برنامه سحر امسال رادیو جوان را مجتبی حسنی سردبیری می‌کند و عباس پیری وظیفه تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد. زهرا یثاقی، عطیه نجفی و عصمت بابیپران نویسندگان این برنامه هستند.

رویکرد این برنامه 120 دقیقه‌ای، 31 اسم از اسماءالحسنی الهی است که در دو بعد اندیشه‌ای و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد. مهدی رستمی کارشناس مجری این برنامه است که در کنار گوینده مطالب آن را به پیش می‌برد.

وی ادامه داد: بخش‌هایی با قالب ترکیبی - نمایشی، گزارش مستند، آنونس و ... به همراه گزارش‌هایی از سطح شهر و آداب و رسوم سحر در شهرستان‌های مختلف محتوای قسمتی از این برنامه را تشکیل می‌دهند. ضمن اینکه قرار است برای اولین بار اذان سحرگاهی با صدای یک قاری بین‌المللی به صورت زنده از رادیو جوان اجرا شود. تیتراژ ابتدایی و انتهای برنامه هم به صورت اختصاصی با صدای رضا صادقی خواهد بود و هنرمندان نظیر نفیسه روشن و کوروش سلیمانی نیز در آن حضور دارند.

احمدپور عنوان داشت: برنامه «خدا دوست دارد» عنوان برنامه‌ای 15 دقیقه‌ای از گروه اندیشه و جوان رادیو جوان است که در ایام ماه مبارک رمضان رأس ساعت 8 صبح روزهای شنبه تا پنج‌شنبه روی آنتن خواهد رفت. این برنامه به بررسی آیاتی از قرآن می‌پردازد که در آن خداوند صراحتاً به سپاس و کردارهایی اشاره کرده است که آنها را دوست دارد.

وی همچنین تصریح کرد: مانند رمضان سال گذشته امسال نیز شنونده‌های رادیو جوان با برنامه آبی فیروزه‌ای به استقبال اذان صبح خواهند رفت. دعوت از قاریان و حافظان ممتاز بین‌المللی و داخلی، برگزاری طرح قرآنی ایمان و تفسیر سوره مبارکه حجرات محتوای اصلی این برنامه را تشکیل می‌دهند.

به گزارش فارس، مدیر شبکه رادیو جوان در ادامه معرفی برنامه‌های این شبکه رادیویی در ماه رمضان گفت: «بار دیگر نگاه کن» عنوان یک ویژه برنامه سال 10 دقیقه‌ای برای ماه مبارک رمضان است که از شنبه تا چهارشنبه در ساعت 10:45 روی آنتن شبکه جوان خواهد رفت این برنامه در قالب داستانی از نگاه 2 شخصیت بازگو می‌شود که هر روز درگیر یک ماجرا می‌شوند. بن‌مایه این داستانها تبعات یکی از صفات اخلاقی منفی است که در پایان برنامه کارشناس مذهبی توضیحات تکمیلی را در این خصوص بازگو می‌کند.

وی همچنین درباره ویژه برنامه افطار رادیو جوان توضیح داد: برنامه «فرشته‌ها، سلام!» برای دومین سال پیاپی ویژه برنامه افطار رادیو جوان خواهد بود. برنامه‌ای که با شعار «سی روز، سی کلام، سی نشانه» مهمان سفره افطار شنوندگان شبکه جوان است و زهره عبدالرحیم و کیانا کاوه سردبیران آن هستند. گویندگی این برنامه نیز بر عهده حسن اسماعیل‌پور و پیمان طالبی است. محوریت برنامه امسال «فرشته‌ها سلام» در هر روز تدبر در یکی از آیات قرآن با تلاوت مهدی عادلی و بررسی شأن نزول و پیام محتوایی آن آیه با حضور دکتر حمید مظاهری سیف به عنوان کارشناس است. گفت‌وگو با تازه مسلمان‌های خارجی، گزارش‌های مستند و صحبت‌هایی از زبان یک آشپزخانه بخش‌های دیگری از این برنامه هستند.

به گزارش فارس، بخش دیگری از این برنامه به افتتاح سایت سومین جشنواره جوانه اختصاص داشت درباره این جشنواره جوانه نیز احمدپور در سخنانی گفت: دوره اول این جشنواره با دریافت 9 هزار و 195 اثر برگزار شد در دوره دوم با رشد چشمگیری تعداد 11 هزار و 276 اثر به دست ما رسید و امسال نیز با توجه به اینکه مخاطبان بیشتری نسبت به گذشته با این رسانه ارتباط برقرار کرده‌اند انتظار شرکت تعداد بیشتری داریم.

وی ادامه داد: در جشنواره اول 61، در جشنواره دوم 45 و در جشنواره سوم 36 برگزیده داشته و خواهیم داشت.

این جشنواره در بخش داخلی با موضوع جوان ایرانی و آینده و بخش بین‌الملل با موضوع جوان و محیط زیست برگزار می‌شود. ضمن اینکه با توجه به علاقه‌مندی دوستانمان در رادیو و مراکز استانها بخشی را با عنوان جوان و معنویت با رویکرد نماد باز گذاشته‌ایم که افراد حرفه‌ای و آماتور می‌تواند در آن شرکت کنند در قسمت بین‌الملل نیز فقط آثار صوتی پذیرفته می‌شود.

احمدپور توضیح داد: از ابتدای خرداد کمیته‌های مختلفی کارشان را آغاز کردند و تا ابتدای تیر ماه تبلیغات آغاز شد و امروز آغاز به کار جشنواره جوانه است علاقه‌مندان می‌توانند از ابتدای شهریور ماه تا ابتدای آبان ماه آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.

وی در پایان گفت: کسانی که در جشنواره جوانه حائز کسب رتبه شوند مانند دوره‌های پیش می‌توانند از همکاران ما در رادیو جوان باشند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها