امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22669
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، 50 شرکت صنایع غذایی کشور در جشنواره صنایع غذایی ایران که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، 50 شرکت صنایع غذایی کشور در جشنواره صنایع غذایی ایران که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، به لحاظ کیفیت، طعم خوب، دسترسی آسان، تنوع و نوآوری در محصول به واسطه انتخاب مصرف کنندگان موفق به دریافت تندیس و لوح افتخار شدند.

حسین نقره‌کار شیرازی دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران که در مراسم جشنواره صنایع غذایی ایران سخنرانی می‌کرد، با تاکید بر اینکه صنایع غذایی کشور در بازار سخت سلیقه‌های کشور جایگاه رفیعی را کسب کرده است، گفت: شاید شرایط امروز برای فعالان در این صحنه سخت باشد، ولی امید است بتوانیم در بازار‌های مختلف توفیقاتی داشته باشیم.

دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در ادامه درباره‌ برگزاری جشنواره در ماه رمضان گفت: ماه خیلی خوبی را برای برگزاری این جشنواره انتخاب کردیم، این ماه، ماهی بود که امید و شادی به مردم برگشته است و با تحقق وعده‌ها باید بتوانیم سهم مهمی در شادی مردم داشته باشیم.

دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در ادامه تاکید کرد: در  شش سال گذشته شاهد تحول و جهش بسیار ارزشمندی در بخش صنعت غذا بوده‌ایم.

در ادامه‌ این جشنواره شاهرخ ظهیری رئیس کارگروه صنایع غذایی اتاق ایران گفت: همه امیدمان در شرایط فعلی به دولت جدید است و بسیار امیدوار هستیم که در این دولت گوش شنوا وجود داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: باید از حالا زمینه‌ عضویت در تجارت جهانی را فراهم کنیم.

رییس کارگروه صنایع غذایی اتاق ایران در ادامه درباره‌ وضعیت کشاورزی و آب و هوایی کشورمان تاکید کرد: ما با پتانسیل کشاورزی که با توجه به شرایط آب و هوایی داریم می‌توانیم خیلی خوب پیشرفت داشته باشیم اگر آن را در سطح قوانین بیاوریم.

وی در ادامه گفت: هیچ کشوری طعم و عطر سیب، هلو و زردآلوهای ما را ندارد و ما با اقدامات شما در نهایت به نتیجه‌ مطلوب می‌رسیم.

رئیس کارگروه صنایع غذایی اتاق ایران در ادامه درباره‌ تشکل‌های صنایع غذایی گفت: ما باید در دولت از تشکل‌های صنایع غذایی استفاده کنیم و این تشخیص باید وارد سیستم شود که صنایع غذا از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار باشد.

وی پیشنهاد کرد: سازمان غذا و دارو و استاندارد باید به ‌طور مستقل زیر نهاد ریاست جمهوری قرار گیرد و تا زمانی که این کار صورت نگیرد مساله‌ غذا حل نمی‌شود.

ظهیری در ادامه درباره‌ استاندارد‌های غذا اظهار کرد: استاندارد غذا فلسفه‌ خود را دارد، در تمام دنیا غذا یک فرهنگ است و برای استاندارد‌کردن قانون اداره نظارت بر صنایع غذایی، اتاق هم برای آن زحمت فراوانی کشیده است و صنعت غذا با تحولاتی که در اتاق بازرگانی از زمانی که کمیسیون غذا تشکیل شد توانسته مشکلات را حل کند.

در ادامه علی موحد ،دبیر کل کانون انجمن‌های صنفی، صنایع غذایی ایران درباره‌ ظرفیت‌های صنایع غذایی اظهار داشت: ظرفیت‌هایی در صنعت غذا وجود دارد از جمله سرمایه‌گذاری که خاصیت آن این است که هر موجود زنده از لحظه‌ تولد تا مرگ نیازمند غذا است.

دبیر کل کانون انجمن‌های صنفی، صنایع غذایی ایران در ادامه خطاب به مسئولان دولتی گفت: کشور‌هایی که در توسعه‌ پایدار توانسته‌اند قدم بگذارند، در صنعت غذا و دارو پیش‌رو بوده‌اند، اما ما با توجه به تحریم‌های سختی که با آن مواجه هستیم صنایع ما را دچار مشکل کرده است.
*غذا و دارو جزو تحریم‌ها نیست

موحد ادامه داد: واقعیت این است غذا و دارو شامل تحریم‌ها نیست و خوشبختانه در پروتکل‌های تحریمی صادر‌ شده، غذا و دارو استثناء است و مشمول مقررات تحریم نشده است، اما متاسفم که مشمول شرایط تحریم شده‌ایم که در این زمینه واکنش مناسبی نداشتیم.

وی در پایان درباره‌ راهکار و ارائه روش مناسب از سوی اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: خوشبختانه اتاق تهران گروه خاصی تشکیل داده و دنبال یک راه‌حل و ارائه‌ روشی مناسب برای بررسی موضوع در اتاق بازرگانی ایران هستیم.

همچنین در ادامه ابراهیم نکو  عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس  به عنوان آخرین سخنران تاکید کرد: یک پیام مهم هم برای آقای روحانی وجود دارد که خواسته‌های ما را در نظر بگیرند و به سمت حل مشکلات که مخصوصا در سال 91 براثر تحریم‌ها به وجود آمد حرکت کنیم تا زمینه‌های لازم برای تحقق حماسه اقتصادی صورت گیرد.

وی در ادامه درباره‌ تحقق حماسه اقتصادی گفت: به هر حال ما برای این‌که حماسه اقتصادی خلق شود نباید فقط به یک حوزه توجه کنیم و باید به همه حوزه‌ها توجه خاصی صورت گیرد. همان‌طور که در دولت‌های پیشین هم اتفاق افتاد و یکی از بخش‌هایی که باید مورد حمایت دولت قرار می‌گرفت بخش صنعت غذا بود که ما امیدواریم دولت جدید به این بخش هم توجه و عنایت خاصی نشان دهند.

وی ادامه داد: اگر حوزه‌ صنعت غذا مورد غفلت واقع شود، نه تنها حماسه اقتصادی شکل نخواهد گرفت، بلکه وضعیت اقتصادی را با چالش‌های دیگری مواجه می‌کند.

در اعلام برنامه که به صورت مکتوب در اختیار حاضران قرار گرفت، عیسی کلانتری دبیر کل خانه کشاورز و محمد نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران جزء سخنرانان بود، اما مجری در خلال برنامه اعلام کرد، این دو نفر به دلیل حضور در جلسه‌ای با رئیس جمهور منتخب در این جشنواره نتوانستند حضور پیدا کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار