امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22683
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 110
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در دستورالعمل توزیع کتب درسی دانش آموزان استثنایی آمده است: با توجه به اهمیت توزیع کتب درسی دانش‌آموزان استثنایی ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در دستورالعمل توزیع کتب درسی دانش آموزان استثنایی آمده است: با توجه به اهمیت توزیع کتب درسی دانش‌آموزان استثنایی در زمان مناسب و بهره‌گیری به موقع دانش‌آموزان، ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان‌ها موظفند بر اساس زمان‌بندی اعلام شده با همراه داشتن آمار تکمیلی برای دریافت کتب درسی به اداره چاپ و انتشارات سازمان مراجعه کنند.
در این دستورالعمل آمده است: نظر به اینکه تغییر آمار کتب درخواستی به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد، لازم است، دقت کافی در برآورد و ثبت آمار درخواستی به عمل آید و پس از کسر تعداد کتب موجود، نسبت به تکمیل کاربرگ‌های درخواستی اقدام شود تا در شروع و طی سال تحصیلی مشکلی در تأمین کتب درسی دانش‌آموزان ایجاد نشود.
فهرست عناوین و کد کتاب‌های گروه دانش‌آموزان کم توان ذهنی، گروه حرفه‌آموزی (دوره اول متوسطه پیش حرفه‌ای و دوره دوم متوسطه حرفه‌ای)، کتب درشت خط نیمه بینایان و کتاب‌های بریل دانش‌آموزان نابینا جهت اعلام نیاز استان‌ها در این دستورالعمل به طور کامل عنوان شده است.
کتب دانش‌آموزان استثنایی در گروه‌های مختلف معلولیت که از کتاب‌های دانش‌آموزان عادی استفاده می‌کنند و کتب راهنمای معلم عادی شامل تربیت‌بدنی و هنر از طریق سازمان آموزش و پرورش استان‌ها تأمین خواهد شد.
در این دستورالعمل، فهرست کتب ویژه معلم و جزوات مکمل مناسب‌سازی و همچنین دفاتر گروه‌های مختلف  معلولیت که در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان آموزش و پرورش استثنایی قابل دسترسی و دانلود است، ارایه شده است.
قیمت کتب درسی دانش‌آموزان استثنایی در گروه‌های مختلف معلولیت همانند قمیت کتب همان پایه در آموزش و پرورش عادی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها