امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 21
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22688
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 99
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، ارتباطاتی که از طریق این شبکه‌ها صورت بگیرد به علت آسیب‌پذیری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن قابل شنود و استراق ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، ارتباطاتی که از طریق این شبکه‌ها صورت بگیرد به علت آسیب‌پذیری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن قابل شنود و استراق سمع است و به علت اتکای این شبکه به اینترنت، خطر تشدید می‌شود. البته وصله‌هایی برای حل مشکل یاد شده عرضه شده است.

سخت افزارهای این سیستم موسوم به Digital Alert System به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت وقوع یک سانحه طبیعی به فاصله 10 دقیقه برقراری ارتباطات را میان نیروهای امدادی ممکن کرده و جلوی گسترش ابعاد فاجعه و تخریب و کشتار بیشتر را بگیرند.

Monroe Electronics شرکت سازنده این تجهیزات فرم ویر خود را در تاریخ 24 آوریل به روز کرده، اما هنوز بسیاری از کاربران شبکه یاد شده بسته به روز شده را بر روی رایانه‌های خود نصب نکرده اند. خطرناک‌ترین حفره موجود به مهاجمان امکان می‌دهد تا از راه دور وارد این سیستم شده و ضمن کنترل آن، پیام‌های مورد نظر خودشان را ارسال نمایند.

پیش از این اخباری در مورد سوءاستفاده از این سیستم در ایالت‌های نیومکزیکو، مونتانا و میشیگان آمریکا منتشر شده بود و حتی این پیام مضحک هم برای کاربران ارسال شده بود: مرده‌ها از قبرهایشان بیرون آمده‌اند به زنده‌ها حمله کرده‌اند!
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار