امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22689
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 87
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب استقلال از جمله احزاب حاضر در ائتلاف حاکم بر مغرب خروج وزرای خود از دولت این کشور که رهبری آن ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب استقلال از جمله احزاب حاضر در ائتلاف حاکم بر مغرب خروج وزرای خود از دولت این کشور که رهبری آن را حزب عدالت و توسعه برعهده دارد اعلام کرد.

شبکه خبری اسکای نیوز امروز سه شنبه به نقل از عادل بن حمزه، سخنگوی رسمی حزب استقلال مغرب اعلام کرد: حمید شباط دبیر کل حزب استقلال به محمد ششم پادشاه این کشور رسما ابلاغ کرده است که این حزب از کابینه مغرب که ریاست آن را عبدالاله بنکران برعهده دارد خارج می‌شود.

حزب استقلال شش وزیر در کابینه بنکران دارد که بارزترین آن وزارت دارایی و وزیر مشاور در وزارت خارجه است.

با خروج حزب استقلال، حزب عدالت و توسعه یکی از دو گزینه را می‌تواند انتخاب کند؛ یا اینکه انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار کند و یا دست به ترمیم کابینه بزند.

شورای رهبری حزب استقلال این تصمیم را دو ماه پیش اتخاذ کرده بود، اما منتظر بازگشت پادشاه از تعطیلات خارج از کشور برای عملی کردن آن مانده بود.

حزب اسلام گرای عدالت و توسعه در حال رایزنی‌های فشرده با تعدادی از احزاب معارض و در راس آن حزب تجمع ملی آزادگان است تا آنها را در ائتلاف حاکم وارد کند و نیاز به برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی نباشد.

حزب استقلال در اعتراض به سیاست‌های بنکران از کابینه خارج شده و معتقد است که نخست وزیر مغرب در اداره امور کشور موفق عمل نکرده و در تصمیم گیری‌های خود تکروی می‌کند و حاضر به رایزنی با دیگر احزاب ائتلاف حاکم نیست.

حزب استقلال گفته است که عبدالاله بنکران، نخست وزیر مغرب خطرات وضعیت اقتصادی و اجتماعی کنونی در مغرب را درک نمی‌کند.

حزب استقلال، متحد اصلی اسلام گراها در دولت مغرب در یازدهم ماه مه خروج خود را از ائتلاف حاکم اعلام کرد و در پی آن سناریوها درباره برگزاری انتخابات زودهنگام و یا جستجوی متحدان جدید و یا اصلاح کابینه کلید خورد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار