امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22702
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس"شرکت نفت و گاز پارس"در سال 90 و در زمان مدیریت موسی سوری اقدام به برگزاری ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس"شرکت نفت و گاز پارس"در سال 90 و در زمان مدیریت موسی سوری اقدام به برگزاری آزمون و استخدام بیش از 1000 نفر به منظور فعالیت در منطقه عملیاتی عسلویه و پارس جنوبی کرد که پس از انجام مصاحبه و آموزش های لازم این تعداد از نیروها به منطقه پارس جنوبی فرستاده شدند و از تیرماه سال 91 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کردند.

براساس این گزارش هم اکنون پس از گذشت نزدیک به یک سال از زمان اشتغال این افراد و با تغییر مدیریت در شرکت "نفت و گاز پارس" حدود 500 نفر از این افراد در حال تعدیل و جابه جایی به شرکتهای دیگر تابعه وزارت نفت هستند.

این گزارش حاکی است که پس از اشتغال این افراد در پارس جنوبی عده ای از استخدام شدگان  جدید همراه با خانواده به این منطقه مهاجرت کردند و هم اکنون نمی دانند که تکلیفشان چیست؟ برای اشتغال به کجا و کدام منطقه عملیاتی باید مراجعه کنند و از این بابت بسیار ناراحت هستند.

پیگیری‌های خبرنگار فارس از شرکت "نفت‌ و گاز پارس" حاکی از آن است که این 1000 نفر که در سال 90 در آزمون استخدامی شرکت نفت وگاز پارس شرکت کردند و در نهایت پذیرفته شدند به منظور کار در شرایط سخت استخدام شدند به طوری که 50 درصد از این نیروها بومی، 25 درصد نیز نیروهای سهمیه ای از قبیل خانواده ایثارگران،شهدا و آزدگان هستند و 25 درصد مابقی نیز به صورت نیروی آزاد در این آزمون شرکت کرده بودند.

براین اساس استخدام این تعداد از نیروها تنها به منظور انجام امور کارفرمایی و نظارت برفعالیت پیمانکاران بود زیرا همانطور که از وظایف شرکت نفت و گاز پارس برمی آید این شرکت تنها وظیفه کارفرمایی را در منطقه پارس جنوبی دارد.

این گزارش اضافه می کند: استخدام این تعداد نیرو اگرچه باید با مدارک مرتبط با صنعت نفت بوده است،اما تعداد کمی از آنها دارای تجربه کاری در شرایط سخت بودند و اساسا استخدامشان تنها با دید بلند مدت صورت گرفت اما پس از گذشت یک سال و ارزیابی کار نیروهای تازه به خدمت گرفته شده منجر به این شد که نیمی از این نیروها تعدیل شوند و در مدیریت جدید شرکت نفت و گاز پارس این نیروها برای استخدام به مناطق دیگر و حتی شرکتهای دیگر تابعه وزارت نفت فرستاده شوند،البته در بند قرارداد استخدامی این نیروها آمده است در صورت عدم نیاز شرکت نفت و گاز پارس باید به شرکتهای دیگر تابعه وزارت نفت که نیازمند نیرو هستند مهاجرت کنند که براساس این بند نباید این افراد شرکت نفت و گاز پارس را مقصر بدانند.

گزارش خبرنگار فارس اضافه می کند فارغ از مسائل مطرح شده از سوی دو طرف که در بالا شاهد هستید باید گفت به نظر می رسد شرایط استخدام در این شرکت چه با دید بلند مدت و چه با دید کوتاه مدت بسیار سهل و آسان بوده است و صرف داشتن مدرک مرتبط و پذیرفته شدن در آزمون مصاحبه این افراد توانسته اند در شرکت استخدام شوند.

پیگیریهای خبرنگار فارس حاکی است عده زیادی از این پذیرفته شدگان حتی آشنا به زبان انگلیسی در حد مبتدی و کار با رایانه نبوده و نیستند و پس از استخدام در این شرکت به فکر آموزش رایانه افتادند، بنابراین این سوال مطرح است که این افراد چگونه در این آزمون استخدامی این شرکت بزرگ کارفرمایی قبول شده اند.

از طرفی نیز برای استخدام در شرکت نفت و گاز پارس باید ضوابطی وجود داشته باشد تا نیروهایی که برای استخدام به این شرکت مراجعه می کنند حداقل چند سالی هر چند اندک متناسب با رشته تحصیلی خود تجربه کاری داشته باشند و به صورتی نباشد که نیروی تازه فارغ التحصیل بدون هیچ تجربه کاری برای فعالیت به سخت ترین منطقه های عملیاتی و حتی برروی سکوهای گازی فرستاده شوند.

همچنین باید گفت بی برنامه‌گی در شرکت نفت گاز پارس در استخدام نیروهای جدید موجب شده است تا وضعیت نیروهای تازه استخدام شده مشخص نباشد که برای ادامه فعالیت به کدام منطقه عملیاتی کشور باید منتقل شوند زیرا به نظر می رسد نیروهایی که به شرکتهای تابعه وزارت نفت نیز گسیل شده اند تنها عده ای محدودی از آنها پذیرفته شده اند و عده ای نیز باید در آزمون استخدامی و مصاحبه شرکتهای تابعه نیز شرکت کنند.

از این رو در برنامه های آتی استخدامی این شرکت باید تجدید نظرهای اساسی صورت پذیرد تا هم این شرکت بتواند نیروهای مورد نیاز خود را جذب کند و هم تکلیف نیروهای استخدام شده مشخص باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها