امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22711
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 123
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، کره جنوبی قویا به گزارش سالانه دفاعی ژاپن که جزایر تحت کنترل این کشور را ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، کره جنوبی قویا به گزارش سالانه دفاعی ژاپن که جزایر تحت کنترل این کشور را جزء قلمروی حاکمیتی خود خوانده اعتراض کرد. 

گزارش سالانه دفاعی ژاپن که امروز منتشر شد، جزایر «دوکدو» و «تاکه شیما» که مورد اختلاف سئول و توکیو است را از نظر تاریخی و قواعد بین‌المللی جزء قلمروی سرزمینی خود دانسته است. 

وزارت خارجه کره جنوبی «کورای تاکاشی» از مقامات ژاپن در سئول را فراخواند و مراتب تاسف و اعتراض خود را نسبت به گزارش سالانه دفاعی این کشور اعلام کرد. 

«وی یانگ ساب» سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی گفت: واضح است که جزایر دوکدو از نظر تاریخی، جغرافیایی و قوانین بین‌المللی متعلق به خاک کره جنوبی است و هیچ مناقشه‌ای بر سر آن نیست.
وی گفت: ژاپن باید ادعای خود را پس بگیرد.

وزارت دفاع ژاپن در اولین بیانیه سالانه خود از زمان روی کار آمدن «شینزو آبه» نخست وزیر این کشور همچنین اعلام کرد که توکیو با تهدیدات امنیتی فزاینده از طرف چین و همچنین تهدیدات غیر قابل پیش بینی از سوی کره شمالی مواجه است.

در بیانیه سالانه دفاعی-امنیتی ژاپن از اقدامات چین در دریای چین شرقی و در نزدیکی جزایر مورد ادعای هر دو کشور به شدت انتقاد شده و آن را عامل بی ثباتی در منطقه خوانده است.

وزارت دفاع ژاپن می‌گوید؛ عوامل و فاکتورهای بی ثبات ساز مختلفی هستند که ژاپن را محصور کرده‌اند و بعضی از آنها به طور فزاینده‌ای در حال حادتر شدن هستند.

در این بیانیه از دولت ژاپن خواسته شده است که توانایی نظامی و دفاعی خود را برای پاسخ به این تهدیدات افزایش دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها