امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22714
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صادق مفتح در مراسم رونمایی از طرح ملی بازار هوشمند آهن آلات با اشاره به ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد صادق مفتح در مراسم رونمایی از طرح ملی بازار هوشمند آهن آلات با اشاره به اینکه امروزه فراهم کردن سرویس های الکترونیکی مورد نیاز برای تسهیل فضای کسب و کار بنگاههای اقتصادی امری اجتناب ناپذیر است، تصریح کرد: در حال حاضر پرداختن به اصل تجارت الکترونیک در کشور  به یک ضرورت در کشور تبدیل شده است، چرا که برای توسعه اقتصاد و گسترش ارتباط جهانی ناگزیر به این امر هستیم.

وی با بیان اینکه پرداختن به موضوع تجارت کالاهایی که بیشترین عمومیت را در مصرف دارند، نیازمند توجه خاص است، افزود: کالاهایی مثل آهن از این دسته‌اند، چرا که ما در صنعت فولاد با یک بازار 30 هزار میلیارد تومانی در سال مواجه‌ایم که در این زمینه علاوه بر توسعه کیفی بازار نیازمند به روز کردن و استفاده از فناوریهای جدید دراین صنعت هستیم تا بتوانیم هزینه های مبادله را کاهش دهیم.

مفتح گفت: کشور زمانی با تولید 2 میلیون تن فولاد روبرو بوده این در حالی است که امروزه ما در آستانه رسیدن به ظرفیت تولید 45 میلیون تن فولاد هستیم، از این رو باید در زمینه بازار فولاد به توسعه بیشتر فکر کنیم.

وی در ادامه راه‌اندازی این طرح را نقطه عطفی در ارتقای جایگاه تجارت الکترونیک ذکر کرد و گفت:  این سامانه می تواند سهم مناسبی را در بازار به خود اختصاص دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در مراحل بعدی، اجرای این طرح در حوزه صنعت پتروشیمی و دارو نیز جزء برنامه هایی است که باید دنبال شود، چرا که به کاهش قیمت تمام شده  کالاها برای مصرف کننده منجر خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد؛‌ با انجام این طرح، تولیدکننده ارتباط مستقیمی با مصرف کنندگان نهایی پیدا و بتواند در بستری امن و ارزان نسبت به تامین کالای مورد نیاز خود اقدام کند.

معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت گفت: اگر بتوانیم فولاد، پتروشیمی و دارو را مجهز به ابزار تجارت الکترونیک کنیم، می‌توانیم در غرب آسیا مقام اول را از آن خود سازیم.

وی اقداماتی از این دست را در توسعه تجارت الکترونیک کشور و ایجاد بازاری شفاف و روشن و  با معاملات قابل نظارت موثر دانست و آن را در موفقیت این طرح برای شناسایی و  جا انداختن در بازار موثر خواند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها