امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22728
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 67
 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ضمن معرفی کاندیداهای شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و ...

 به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ضمن معرفی کاندیداهای شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان تیر سال 92، از گروه‌های هشت‌گانه داوران جشنواره، برگزیدگان بخش‌های مختلف این دوره را به شرح ذیل اعلام کرد:
1: بخش شعر

داوران این بخش: خانم‌ها عرفان نظرآهاری، آتوسا صالحی و انسیه موسویان

الف: کودک و خردسال

کتاب «خلبان جنگی» سروده «لیلا خیامی» از انتشارات «زلال اندیشه»

کتاب «بوی تمشک» سروده «حمید هنرجو» از انتشارات «سروش»

مجموعه «رفتم بالا اومدم پایین» سروده «ناصر کشاورز» از انتشارات «چکه و شهر قلم»

هیأت داوران لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به مجموعه «رفتم بالا اومدم پایین» سروده «ناصر کشاورز»، به دلیل پیوند خلاقانه عناصر عامیانه با موضوعات امروزی و به کارگیری زبان مناسب خردسالان، برای آموزش غیرمستقیم مفاهیم زندگی از انتشارات «چکه و شهر قلم» تقدیم کرد.
ب: نوجوان

هیأت داوران در این بخش ضمن تقدیر و تشکر از دو کتاب «پول چراغ جادو» سروده «فاضل ترکمن» و «سوت سکوت» سروده «عباس تربن» از انتشارات «قطره» به دلیل توجه به شعر طنز برای نوجوانان، هیچ کتابی را شایسته دریافت جایزه ندانست.

2: بخش داستان تألیف

الف: کودک و خردسالان

داوران این بخش: مجید راستی، سوسن طاقدیس و مژگان بابامرندی

کتاب «خواب‌های خوشمزه» نوشته «سرور کتبی» از انتشارات «به‌نشر»

کتاب «عروسی من بیا» نوشته «سرور کتبی» از انتشارات «به‌نشر»

کتاب «ماه و روباه و کلاغ» نوشته «زهره یحیی‌پور» از انتشارات «به‌نشر»

کتاب «گرگ سایه‌ای» نوشته «فاطمه مشهدی رستم» از انتشارات «طرح و اجرای کتاب»

کتاب «پی‌تی‌کو... پی‌تی‌کو» نوشته «فرهاد حسن‌زاده» از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»

کتاب «کلید کوچولو» نوشته «ابراهیم قدردان» از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»

هیأت داوران لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «پی‌تی‌کو» اثر «فرهاد حسن‌زاده» به دلیل بیانی نو از دیدگاه کودک هوشمند و متفاوت امروز از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تقدیم کرد.

همچنین لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «خواب های خوشمزه» و «به عروسی من بیا» اثر «سرور کتبی» به دلیل نگاه متفاوت و عمیق به دنیای پیچیده خردسال و همین طور تأثیر بر ذهن و تخیل او، از انتشارات «به‌نشر» تقدیم کرد.
ب: نوجوان

داوران این بخش: آقای محمدرضا بایرامی، داریوش عابدی و عالمه میرشفیعی

کتاب «آخر بازی» نوشته «نسترن فتحی» از انتشارات «چکه و شهر قلم»

کتاب «باغ وحشت» نوشته «راحیل ذبیحی» از انتشارات «چکه و شهر قلم»

کتاب «وقتی مژی گم شد» نوشته «حمیدرضا شاه‌آبادی» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کتاب «اتاق تاریک» نوشته «محمد بکایی» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کتاب «دلقک» نوشته «هدی حدادی» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هیأت داوران جایزه تلاش شامل لوح تلاش و کارت هدیه بیست میلیونی ریالی را به کتاب «باغ وحشت» اثر «راحیل ذبیحی» به دلیل زبان مناسب نسبت به موضوع، شخصیت‌پردازی، تعلیق مناسب در داستان و انسجام در ساختار از انتشارات «چکه و شهر قلم» تقدیم کرد.

هیأت داوران لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «اتاق تاریک» اثر «محمد بکایی» به دلیل توجه به ساختار، زبان داستان، نگاهی تازه و استفاده مناست از عناصر داستان در خلق فضای داستان و به کارگیری به موقع از این عناصر، ایجاد موقعیت اولیه مناسب داستانی برای خلق رمان و همچنین توجه به موضوع جنگ با نگاهی تازه از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» تقدیم کرد.

3: داستان ترجمه

داوران این بخش: حسین بکایی، علی خاکبازان و بهار اشراق

الف: کودک و خردسال

مجموعه 10 جلدی «قصه‌‌های ماندگار» ترجمه «شهاب‌الدین عباسی» از انتشارات «مهاجر»

مجموعه 8 جلدی «نیکلا کوچولو» ترجمه «نیلوفر اکبری» از انتشارات «ایران‌بان»

کتاب «تک و تنها توی دنیای به این بزرگی!» ترجمه «فریده خرمی» از انتشارات «آفرینگان»

کتاب «برسد به دست معلم عزیز» ترجمه «محبوبه نجف‌خانی» از انتشارات «آفرینگان»

کتاب «دوست تا همیشه» ترجمه «راحله پورآذر» از انتشارات «منظومه خرد»

هیأت داوران ضمن تقدیر و تشکر از «نیلوفر اکبری» مترجم «نیکلا کوچولو» لو تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «دوست تا همیشه» ترجمه «راحله پورآذر» به دلیل این که توانسته موضوع مرگ و چگونگی مقابله با آن را به خوبی روایت کند، از انتشارات «منظومه خرد» تقدیم کرد.
ب: نوجوان

مجموعه کتاب‌های «مدرسه (جلد 3 تا 6)» ترجمه «مرجان ظریف صنایعی» و «افسانه سلیمانی مختار» از انتشارات «دیبایه»

کتاب «کلماتین» ترجمه «پونه اسلامی» از انتشارات «قطره»

کتاب «ماه بر فراز مانفیست» ترجمه «کیوان عبیدی آشتیانی» از انتشارات «افق»

کتاب «جایی که کوه بوسه می‌زند برماه» ترجمه «پروین علی‌پور» از انتشارات «افق»

هیأت داوران لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به مجموعه «کتاب‌های مدرسه» ترجمه «مرجان ظریف صنایعی» و «افسانه سلیمانی مختار» به دلیل به تصویر کشیدن دنیایی واقعی و ارائه معیارهایی از ارزش‌های انسانی در قالبی نو از انتشارات «دیبایه» تقدیم شد.

همچنین لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت سی میلیون ریالی را به کتاب «ماه بر فراز مافنیست» ترجمه «کیوان عبیدی آشتیانی» به دلیل شیوه‌‌ای نو در روایت، پیرنگ داستانی منسجم، ساختار زیبا و ترجمه روان از انتشارات «افق» تقدیم کرد. 

4: بخش علمی و آموزشی

داوران این بخش: محمود سالک، مجید عمیق و امیر صالحی طالقانی

الف: کودک و خردسال

کتاب «بازی کن و بیاموز» ترجمه «رضوان خرمیان» از انتشارات «قدیانی»

کتاب «آیا مرغ‌ها راه‌راه هستند؟» ترجمه «مسلم قاسمی» از انتشارات «باغ آبی»

مجموعه «من می‌توانم خلاق و هنرمند باشم» نوشته «زهرا جهانبخش» و «جواد محمدزاده» از انتشارات «آوند رشد»

مجموعه «کاردستی‌های خلاق» نوشته «طاهره عرفانی» از انتشارات «به‌نشر»

کتاب «فرهنگ‌نامه طلایی نوآموز» به قلم گروه نویسندگان از انتشارات «طلایی»

کتاب «دایرةالمعارف ورزش» نوشته «احسان کاتبی» از انتشارات «محراب قلم»

کتاب «دایرةالمعارف تاریخ ایران» نوشته «مسعود جوادیان» از انتشارات «محراب قلم»

کتاب «فرهنگ اعلام کودک» نوشته «مهدی ضرغامیان» از انتشارات «محراب قلم»
تألیف:

هیأت داوران لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به مجموعه «من می‌توانم خلاق و هنرمند باشم» اثر «زهرا جانبخش» و «جواد محمدزاده» به دلیل نگاه خلاقانه به امر آموزش هنر و مهارت‌های یادگیری در مسیر رشد کودکان و بهره‌گیری از موضوعات مورد علاقه آنها در امر پرورش استعدادهایشان از انتشارات «آوند رشد» تقدیم کرد.

همچنین لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «فرهنگ اعلام کودک» اثر «مهدی ضرغامیان» به دلیل پرداختن به موضوعی که نیاز روز مخاطب است و در بازار نشر هم آثار مشابهی در این مرود وجود ندارد همین طور با توجه به نثر سلیس و روان، تصویرگری جذاب و تدوین منسجم از انتشارات «محراب قلم» تقدیم کرد.
ترجمه:

هیأت داوران در این بخش هیچ کتابی را شایسته دریافت جایزه ندانست.
ب: نوجوان

کتاب «فرهنگ‌نامه مشاغل» به قلم گروه نویسندگان از انتشارات «طلایی»

مجموعه «فرهنگ و تمدن ایرانی» به قلم گروه نویسندگان از انتشارات «افق»

مجموعه «پرسش‌های نخستین، پاسخ‌های بی‌پایان» به قلم گروه نویسندگان از انتشارات «افق»

کتاب‌ «اطلس جغرافی جهان دانش‌آموز» ترجمه «مسعود جوادیان» از انتشارات «افق»

کتاب «راهنمای عملی زندگی سبز» ترجمه «ناهید صفایی از شرکت «انتشارات فنی ایران»
تألیف:

هیأت داوران لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «فرهنگ‌نامه مشاغل» از انتشارات «طلایی» به دلیل آشنا کردن نوجوانان با مشاغل و انواع مهارت‌ها، تحقیق‌مدار و جامع‌بودن، سرفصل‌هایی که مبنای پژوهشی دارند و همین طور با توجه به نثر سلیس و روان، طراحی و صفحه‌آرایی مناسب تقدیم کرد به «کاظم طلایی» که مدیریت تولید کتاب را برعهده داشته است.

در این بخش لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به مجموعه «پرسش‌های نخستین، پاسخ‌های بی‌پایان» اثر «مازیار سمیعی»، «نادر شهریوری» و «مهدی یوسفی» به دلیل پرداختن به موضوعات و مسائل بنیادین نوجوانان از بعد روانشناختی و فلسفی و دارا بودن نثر بسیار جذاب و مبتکرانه که طراحی و گرافیک اثر نیز همخوانی تحسین‌ برانگیزی با آن دارد از انتشارات «افق» تقدیم کرد.

همچنین مداد پرنده، دیپلم افتخار و کارت هدیه پنجاه میلیون ریالی را به «حسین شیخ الاسلامی» دبیر مجموعه و نویسنده کتاب‌های «زبان، جهان» و «من از مجموعه پرسش‌های نخستین، پاسخ‌های بی‌پایان» تقدیم کرد.
ترجمه:

هیأت داوران لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «اطلس جغرافی جهان برای دانش‌آموز» ترجمه «مسعود جوادیان» به دلیل انتخاب مناسب و تناسب موضوع و همخوانی آن با نیازهای مخاطب در شناخت جهان پیرامونش که همراه با دقت علمی است و همچنین با توجه به شکا ارائه و آماده سازی و کیفیت چاپ و داشتن رایت از ناشر، از انتشارات «افق» تقدیم کرد.
5: بخش دینی

داوران این بخش: سیدعلی محمد رفیعی، محسن هجری و علی مهر

هیأت داوران در این بخش به دلیل کم بودن آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره هیچ کتابی را به عنوان نامزد دریافت جایزه معرفی نکردند.
الف: کودک و خردسال

هیأت داوران لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «او» اثر «محسن چینی‌فروشان» به دلیل اندیشه آفرینی نسبت به بنیادی‌ترین مقوله دینی و فلسفی و برخورداری از زبان و ضرباهنگی مناسب در انتقال مفاهیم به مخاطب از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» تقدیم کرد.
ب: نوجوان

هیأت داوران ضمن قدردانی از انتشار کتاب «سال نهم هجرت» سروده «ویکتور هوگو» به دلیل توجه به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی اسلام (ص) در ادبیات مغرب زمین، از انتشارات «باغ آبی» هیچ اثری را شایسته دریافت جایزه ندانست.

6: بخش بازنویسی

داوران این بخش: محمدجعفر قنواتی، حسن ذوالفقاری و مریم جلالی

مجموعه «قصه‌های شیرینی ایرانی» از انتشارات «سوره مهر»

مجموعه «قصه‌ای نو، از افسانه» بازآفرین «محمدرضا یوسفی» از انتشارات «پیدایش»

کتاب «نیم من بوق» اقتباس «سیدعلی شجاعی» از انتشارات «کتاب نیستان»

هیأت داوران ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه «قصه‌ای نو، از افسانه» از انتشارات «پیدایش»، لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به دو کتاب «سنگ صبور» و «نمکی» از این مجموعه، بازآفرینی «محمدرضا یوسفی» به دلیل تلاش بازآفرینی افسانه‌های کهن با استفاده از عناصر داستان‌پردازی جدید تقدیم کرد.

همچنین هیأت داوران ضمن قدردانی و تشکر از مجموعه «قصه‌های شیرین ایرانی» از انتشارات «سوره مهر»، لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «گلستان سعدی» از این مجموعه، بازنویسی «فرهاد حسن‌زاده» به دلیل وفاداری دورنمایه به متن اصلی، تناسب زبان اثر با مخاطب و هماهنگی محتوای اثر با هنجارهای اخلاقی و اجتماعی جامعه تقدیم کرد.

7: بخش زندگی‌نامه

داوران این بخش: محمود برآبادی، هادی خوزشاهیان و عزت‌الله الوندی

هیأت داوران ضمن ارج نهادن به تلاش نویسندگان ایرانی در نگارش زندگی‌نامه، در آثار بررسی شده از سوی این هیأت هیچ کتابی را شایسته دریافت جایزه ندانست.

8: بخش تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد

داوران این بخش: محمدعلی بنی‌اسدی، کوروش پارسانژاد و مسعود نجاتی

الف: کودک و خردسال

مجموعه «قصه‌های شیرین ایرانی» از انتشارات «سوره «مهر»

کتاب «ننه پنبه» از انتشارات «سوره مهر»

کتاب «قیچی که دنبال کار می‌گشت» از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»

کتاب «او» از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» کتاب «نقره ماهی» از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»

کتاب «حلزون من گم شده» از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»

مجموعه «قصه‌ای نو از افسانه» از انتشارات «پیدایش»

مجموعه «داستان‌های شاهنامه» از انتشارات «خانه ادبیات»

مجموعه 4 جلدی «مهرک و سبزک دوست داشتنی» از انتشارات «چکه»

کتاب «خنده‌های تربچه‌ای» از انتشارات «علمی و فرهنگی»

کتاب‌سازی:

هیأت داوران لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به مجموعه «قصه‌های شیرین ایرانی» کار «حبیب ایلون» از انتشارات «سوره مهر» به دلیل نگاهی متفاوت به ساخت جلد در جهت ارتباط بهتر با مخاطب تقدیم کرد.

همچنین لوح تقدیر و کارت هدیه پنج میلیون ریالی را به انتشارات «سوره مهر» به دلیل توجه به تولید این مجموعه تقدیم کرد.

طراحی گرافیک:

هیأت داوران جایزه ویژه شامل لوح ویژه و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به مجموعه «قصه‌های شیرین ایرانی» کار «حبیب ایلون» به دلیل وحدت بصری کتاب از صفحات ورودی تا انتهای کتاب و توجه به جزئیاتی مانند شیوه شماره صفحه‌گذاری و عناوین میانی از انتشارات «سوره مهر» تقدیم کرد.

همچنین لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «قیچی که دنبال کار می‌گشت» اثر «شیده زوین» به دلیل تبعیت صفحه‌آرایی و طراحی نوشتار از ایده کلی کتاب از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» تقدیم کرد.

ضمناً بخش لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «ننه پنبه» کار «افسانه آسایش» به دلیل برخورد تصویرسازانه با عناصر نوشتاری و هماهنگی آن با ترکیب تصویر از انتشارات «سوره مهر» تقدیم کرد.
طراحی جلد:

هیأت داوران هیأت داوران جایزه ویژه شامل لوح ویژه و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «او» کار «نگین حاج‌زوار» به دلیل ارتباط منطقی تصویر و نوشتار و استفاده از حداقل عناصر بصری از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» تقدیم کرد.

همچنین لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به مجموعه «قصه‌ای نو از افسانه» کار «سعید انصافی» به دلیل «بیانی ساده و دور از تکلف که باعث دیده شدن درست عناصر تصویری و نوشتاری روی جلد از انتشارات «پیدایش» تقدیم کرد.

ضمناً در این بخش لو زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به مجموعه «داستان‌های شاهنامه» کار «بهزاد غریب‌پور» به دلیل زیباشناسی یونیفورم کلی جلد و طراحی لوگو تایپ مجموعه و بهره‌گیری مناسب از جاگیری تصاویر روی جلد از انتشارات «خانه ادبیات» تقدیم کرد.

همچنین لوح تقدیر و کارت هدیه سی میلیون ریالی مشترکاً به مجموعه 4 جلدی «مهرک و سبز دوست داشتنی» به تصویرگری «هدی عظیمی» از انتشارات «چکه»، کتاب‌های «خنده‌های تربچه‌ای» به تصویرگری «فاطمه ملکی جو» از انتشارات «علمی و فرهنگی» و «قیچی که دنبال کار می‌گشت» به تصویرگری «مجید ذاکری» از انتشارات «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» به دلیل ارائه راه حل‌های مناسب بصری و متناسب با گروه سنی، تقدیم کرد.

ضمناً در این بخش لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به مجموعه «داستان‌های شاهنامه» به تصویرگری «علی خدایی» به دلیل تلاش برای یافتن نگاهی نو در روند تجربیات شخصی از انتشارات «خانه ادبیات» تقدیم می‌کند.
ب: نوجوان

مجموعه «پرسش‌های نخستین، پاسخ‌های بی‌پایان» از انتشارات «افق»  

مجموعه «فرهنگ و تمدن ایرانی» از انتشارات «افق»

کتاب «هفت پیکر» از انتشارات «پیدایش»

کتاب «سوت سکوت» از انتشارات «قطره»

کتاب «نیم من بوق» از انتشارات «نیستان»

کتاب «کشک‌های خفن» از انتشارات «کتاب چرخ‌فلک»

کتاب «عجب دوست نازنینی!» از انتشارات «کتاب چرخ‌فلک»

کتاب‌سازی:

هیأت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته دریافت جایزه ندانست.

طراحی گرافیک:

هیأت داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته دریافت جایزه ندانست.
طراحی جلد:

هیأت داوران لوح تقدیر و کارت هدیه سی میلیون ریالی را مشترکاً به کتاب‌های «هفت پیکر» کار «مهران زمانی» از انتشارات «پیدایش»، «سوت سکوت» کار «محمدرضا دوست محمدی» از انتشارات «قطره» و مجموعه‌های «پرسش‌های نخستین، پاسخ‌های بی‌پایان» و «فرهنگ و تمدن ایرانی» کار «کیانوش غریب‌پور» از انتشارات «افق» به دلیل جست‌وجو در بیان قابلیت‌های بصری نوشتار، بیانی بی‌پیرایه و صریح و نگاهی به عناصر بصری با هویت ایرانی تقدیم کرد.
تصویرگری:

هیأت داوران جایزه ویژه شامل لوح ویژه و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «نیم بوق» به تصویرگری «علیرضا گلدوزیان» به دلیل ترکیب‌بندی محکم و خلق کاراکترهای روایی آمیخته با طنز در جهت القای مفاهیم ادبی متن، از انتشارات «نیستان» تقدیم کرد.

همچنین لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را کتاب‌های «کشک‌های خفن» و «عجب دوست نازنینی!» به تصویرگری «محمد رفیع ضیایی» از انتشارات «کتاب چرخ‌فلک» به دلیل سادگی و روانی خطوط و سابقه طولانی این هنرمند در آفریدن تصاویر طنز آمیز تقدیم کرد.

ضمناً در این بخش لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به مجموعه «پرسش‌های نخستین، پاسخ‌های بی‌پایان» به تصویرگری «مهدی کریم‌زاده» به دلیل طراحی‌ایی با دفرماسیون دلنشین با قلمی روان و ایده‌هایی مناسب و قابل درک برای نوجوانان از انتشارات «افق» تقدیم کرد.

کتاب‌های خودمان
1: بخش شعر

داوران این بخش: سیدسعید هاشمی، حبیب نظاری و عباس تربن

کتاب «دمپایی خورشید» سروده «حسین تولایی»

کتاب «دوربین خدا» سروده «اسماعیل الله‌دادی»

کتاب «تنها خدا فهمید» سروده «احمد خدادوست»

کتاب «اسب حنایی» سروده «منیره هاشمی»

کتاب «خوش به حال رودخانه» سروده «منیره هاشمی»

کتاب «صبح یک روز اردیبهشتی» سروده «اکرم کشایی»

کتاب «شبیه صبح خرداد» سروده «طاهره شهابی»

الف: کودک و خردسال

هیأت داوران جایزه تلاش شامل لوح تلاش و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «دوربین خدا» سروده «اسماعیل الله‌دادی» به دلیل انتخاب موضوعات نو و نگاه طنزآمیز به دنیای کودک در اولین کتاب شاعر تقدیم کرد.

همچنین هیأت داوران لوح زرین، دیپلم افتخار و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «دمپایی خورشید» سروده «حسین تولایی» به دلیل تلاش برای رسیدن به فضا و شخصیت مستقل شعری، نگاه نو به موضوعات، جسارت در تجربه قالب‌های نو برای کودکان تقدیم کرد.
ب: نوجوان

هیأت داوران جایزه تلاش شامل لوح تلاش و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «صبح یک روز اردیبهشتی» سروده «اکر کشایی» به دلیل نگاه تازه، جذابیت عناوین شعرها و پایان‌بندی‌های مناسب در کتاب اول شاعر تقدیم کرد.

همچنین جایزه ویژه شامل لوح ویژه و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «خوش به حال رودخانه» سروده «منیره هاشمی» به دلیل بهره‌گیری پر رنگ از عاطفه، سلامت زبان و بیان و پرداخت مناسب به ویژه در قالب نیمایی تقدیم می‌کند.

2: بخش داستان

داوران این بخش: وحید طوفانی، محمدرضا یوسفی و صدیقه اسماعیل‌لو

کتاب «پری افسانه‌ها» نوشته «فاطمه زمانی»

کتاب «من یک مرد عنکبوتی شبیه رستم خواهم شد» نوشته «مژگان بابامرندی»

کتاب «قلب کوچک سپهر» نوشته «مهناز فتاحی»

کتاب «جنگ جهانی سوم» نوشته «حمید نوایی لواسانی»

کتاب «خیال‌باف» نوشته «حمید نوایی لواسانی»

هیأت داوران دو اثر «جنگ جهانی سوم» و «خیال‌باف» نوشته «حمید نوایی‌لواسانی» را به سمت دبیری نویسنده از دور رقابت کنار می‌گذارد و جایزه ویژه شامل لوح ویژه و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «من یک مرد عنکبوتی شبیه رستم خواهم شد» نوشته «مژگان بابامرندی» به دلیل پرداختن به موضوع کتاب و کتابخوانی و توجه ویژه به تفاوت‌های فردی کودکان و نوجوانان، تقدیم کرد.

3: بخش تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد

داوران این بخش: ابوالفضل همتی آهوتی، علیرضا پورحنیفه و مهشید مهاجر

کتاب «مامانم گمشده است»

کتاب «صبح یک روز اردیبهشتی»

کتاب «بی‌چکمه و چتر»
کتاب «دوربین خدا»

کتاب «خدا تسبیحی از گنجشک دارد»
کتاب «شب چهل و یکم»
کتاب «دمپایی خورشید»

کتاب «دلم یک دوست می‌خواهد»

کتاب «خیال‌باف»

طراحی گرافیک:

هیأت داوران جایزه ویژه شامل لوح ویژه و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «دلم یک دوست می‌خواهد» کار «مریم رحمتی اوینی» به دلیل صفحه‌آرایی خوب، طراحی فونت، نشاط و تحرک در صفحه‌آرایی تقدیم می‌کند.

همچنین لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «دمپایی خورشید» کار «منیژه ونکی» به دلیل صفحه‌آرایی خوب و ایجاد فضای متناسب با تصویر تقدیم کرد.
طراحی جلد:

هیأت داوران جایزه ویژه شامل لوح ویژه و کارت هدیه سی میلیون ریالی را به کتاب «شب چهل یکم» کار «شیده زوین» به دلیل استفاده از انتزاع در ایجاد تصویر روی جلد تقدیم کرد.

همچنین لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب خیال‌باف کار مشترک «سمینه خوبی» و «ملیحه بشنوایی» به دلیل تصویرسازی خوب و انتخاب درست فونت برای عنوان روی جلد، تقدیم کرد.
تصویرگری:

هیأت داوران جایزه تلاش شامل لوح تلاش و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به کتاب «بی‌چکمه و چتر» به تصویرگری «سارا مومنین» به دلیل انتخاب درست تکنیک و تنوع تخیل در ارائه فرم متناسب با فضای شعر تقدیم کرد.

همچنین جایزه ویژه شامل لوح ویژه و کارت هدیه سی میلیون ریالی مشترکاً به کتاب‌های «مامانم گمشده است» به تصویرگری «غزاله مرصوصی» و «صبح یک روز اردیبهشتی» به تصویرگری «مونا قائمی» به دلیل تصویرسازی صمیمانه و ایجاد فانتزی‌های متناسب با فضای کتاب تقدیم شد.

ضمناً در این بخش لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را مشترکاً به کتاب‌های «خدا تسبیحی از گنجشک دارد» به تصویرگری «حمیده محبی» و «دوربین خدا» به تصویرگری «نیر پیکام» به دلیل تصویرسازی ساده و تخیل قوی در اجرای تصاویر تقدیم شد.

در پایان این بخش لوح تقدیر و کارت هدیه بیست میلیون ریالی را به پاس زحمات دبیر مجموعه کتاب‌های خودمان به «مژگان بابامرندی» تقدیم شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها