امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22730
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله جبهه خلق برای آزادی فلسطین با محکوم کردن دیدارهای پنهانی بین تعدادی از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رام الله جبهه خلق برای آزادی فلسطین با محکوم کردن دیدارهای پنهانی بین تعدادی از نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین با بنیامین نتانیاهو، از آن تحت عنوان تلاش برای عادی سازی روابط سیاسی با رژیم اشغالگر اسرائیل یاد کرد.

این جبهه همچنین اعلام کرد که دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین و مسئول روابط بین‌المللی جنبش فتح تعدادی از اعضای کنیست اسرائیل را در رام الله تحت عنوان ائتلاف صلح فلسطینی – اسرائیلی به حضور پذیرفتند.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین این دیدار را به مثابه از سرگیری گفت وگوهای دو جانبه به شکل متفاوت با گذشته دانست.

این در حالی است که پیش از این نیز یک مسئول فلسطینی در کرانه باختری رود اردن فاش کرده بود که تشکیلات خودگردان و اشغالگران اسرائیلی اخیرا در منزل بنیامین نتانیاهو گفت‌وگو کردند.

اشرف العجرمی وزیر سابق امور اسیران و آزادگان در رام الله نیز در این باره گفت که بنابر اعلام رسانه‌های این رژیم، اخیرا نتانیاهو در منزل خود با نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین به مدت چند ساعت گفت‌وگو کرد.

مدیریت این گفت‌وگوها را از طرف فلسطینی، یاسر عبد ربه دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین بر عهده داشت.

در همین ارتباط رادیوی رژیم صهیونیستی به نقل از عبدربه اعلام کرد که وی یکشنبه گذشته در گفت وگو با خبرنگاران یهودی در رام الله تاکید کرده که تشکیلات خودگردان فلسطین آماده است در روند گفت وگو با اسرائیل گامهای بی سابقه‌ای اتخاذ کند.

به گفته عبدربه، فلسطین ضمن پافشاری بر دریافت تضمین برای موفقیت روند گفت‌وگوها، موضع مسئولانه‌ای را در این خصوص اتخاذ می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سفر اخیر جان کری وزیر خارجه آمریکا به منطقه، انتظاراتی را در طرف فلسطینی به وجود آورد، تشکیلات خودگردان و اسرائیل را به انعطاف پذیری در مواضع خود به منظور فراهم شدن زمینه از سرگیری مذاکرات فراخواند.

این در حالی است که گفته می شود نشست عبدربه و خبرنگاران اسرائیلی در حاشیه نشست مسئولان فلسطینی و فعالان حزب لیکود و شاس در رام الله برگزار شد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها