امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22734
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «العرب»، در پی استعفای «غسان هیتو» نخست وزیر حکومت موقت ائتلاف معارضان خارج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «العرب»، در پی استعفای «غسان هیتو» نخست وزیر حکومت موقت ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه، کارشناسان مسائل سیاسی تأکید کردند که وی آخرین مهره قطر در ائتلاف معارضان بوده است.

روز گذشته هیتو در صفحه فیسبوک حکومت موقت ائتلاف تأکید کرده بود که توانایی انجام وظیفه به عنوان نخست وزیر حکومت موقت را ندارد.

کارشناسان معتقدند که هیتو به خاطر فشارهایی که از سوی طرف هایی در ائتلاف و خارج از آن به او وارد شده بود استعفا داده است و با توجه به کم شدن نقش قطر که حمایت ایالات متحده و کشورهای اروپایی را از دست داده، دیگر جایی برای هیتو نیز باقی نمانده است.

ائتلاف معارضان نیز روز گذشته در بیانیه‌ای با پذیرش استعفای هیتو تأکید کرد که تا 10 روز آینده اعضای ائتلاف می‌توانند برای تصدی این پست کاندید شوند.

با توجه به انتخاب «احمد الجربا» به ریاست ائتلاف که مورد حمایت عربستان است و کنار گذاشتن هیتو نقش گروه اخوان المسلمین که مهره‌های قطر به حساب می‌آمدند در ائتلاف به پایان می رسد.

منابع نزدیک به ائتلاف تأکید کردند که «احمد طعمه» یکی از اعضای لیبرال ائتلاف بیشترین شانس را برای به دست آوردن پست نخست وزیری حکومت دارد.

پیشتر احمد معاذ الخطیب رئیس پیشین ائتلاف معارضان در اعتراض به هیتو از ریاست ائتلاف استعفا داده بود.
انتهای پیام/ر
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها