امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22746
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه نفت و گاز اتریشی «او. ام. وی» امروز سه شنبه اعلام کرد که بخش اعظم تولیدش در لیبی از بیست و ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه نفت و گاز اتریشی «او. ام. وی» امروز سه شنبه اعلام کرد که بخش اعظم تولیدش در لیبی از بیست و پنجم ژوئن متوقف شده است.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: به دلیل وضعیت سیاسی کنونی در لیبی بیش تر تولیدات او ام وی از بیست و پنجم ژوئن 2013 متوقف شده است.

در این بیانیه آمده است: از 303 هزار بشکه نفتی که شرکت او. ام. وی در سال 2012 تولید می کرد اما اکنون به 30 هزار بشکه نفت در روز رسیده است.

این شرکت گفت که اکنون اوضاع سیاسی در لیبی را از نزدیک دنبال می کند.

بر اساس این بیانیه، تولید نفت و گاز این شرکت در لیبی به علت اعتراضات محلی متوقف شده است.

شرکت انرژی « او.ام.وی » اتریش پیش از این نیز از کاهش تولید نفت و گاز خود به دلیل اعتراضات محلی خبر داده بود.

شرکت او. ام. وی، بزرگ ترین شرکت نفت و گاز در مناطق مرکزی اروپا در سال ٢٠١٠ حدود ١٠ درصد از مجموع کل نفت لیبی یا حدود روزانه ٣٣ هزار بشکه نفت خام این کشور را به عهده داشت.

در پی آغاز ناآرامی های سیاسی در لیبی شرکت های نفتی بین المللی از جمله او ام وی، انی ایتالیا، ماراتن اویل آمریکا، کونوکوفیلیپس آمریکا فعالیت های خود در پروژه های نفتی را به حال تعلیق در آوردند.

لیبی، بزرگ ترین دارنده ذخایر نفت آفریقا، پیش از آغاز بحران، روزانه حدود یک میلیون و ٦٠٠ هزار بشکه نفت تولید و یک میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه از این مقدار را صادر می کرد.

لیبی پیش از آغاز نا‌آرامی های سیاسی، حدود ٢ درصد از تقاضای جهانی نفت خام را برآورد می کرد و بخش عمده نفت این کشور به بازارهای اروپایی فروخته می شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها