امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22750
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۷
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک افسر پلیس سومالی اعلام کرد که پنج تن از نیروهای پلیس این کشور در انفجار خودروی حامل آنها در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک افسر پلیس سومالی اعلام کرد که پنج تن از نیروهای پلیس این کشور در انفجار خودروی حامل آنها در موگادیشو زخمی شدند.

گروه الشباب مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

عبدالقادر محمد یک مقام پلیس سومالی به رویترز گفت: معلوم نیست که این بمب در داخل خودرو جاسازی شده بود و یا به داخل خودرو که در حال عبور از منطقه سوق البکاره بود پرتاب شد.

این در حالی است که دولت سومالی برای مقابله با قانون شکنان و شورشیان از کمک های بین المللی برخوردار است اما جنگ داخلی در این کشور که از 20 سال پیش آغاز شده همچنان ادامه دارد.

حمله امروز علیه نیروهای امنیتی سومالی توانمندی گروه شورشی الشباب برای تهدید دستاوردهای امنیتی متزلزل دولت این کشور را نشان داده است.

الشباب ماه گذشته نیز یک پایگاه سازمان ملل را در موگادیشو هدف گرفت که 22 کشته برجا گذاشت و پس از ان تهدید به حملات بیشتر کرده بود.

عبد العزیز ابو مصعب، سخنگوی نظامی گروه الشباب به خبرگزاری رویترز گفت: یک بمب کنترل از راه دور در حمله امروز علیه علیه نیروهای امنیتی به کار گرفته و به کشته شدن سه تن از افسران ارتش سومالی منجر شد.

این در حالی است که ارتش سومالی گفت که پنج تن از افسران ارتش در این حمله زخمی شدند و هیچ کشته ای نداشته است.

دولت سومالی می گوید که برای بازسازی دستگاه امنیتی این کشور به آموزش و پشتیبانی بیشتر طرف های بین المللی نیاز دارد.

دولت سومالی تاکنون تا حد زیادی به کمک نیروهای صلحبان سازمان ملل و اتحادیه آفریقا از تاسیسات حیاتی خود محافظت می کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها