امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22775
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۷
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از اسکای نیوز، در پی آتش‌سوزی قطار حامل نفت خام در روز سه‌شنبه در منطقه «لک-مگانتیک» دست کم 13 نفر جان باختند و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از اسکای نیوز، در پی آتش‌سوزی قطار حامل نفت خام در روز سه‌شنبه در منطقه «لک-مگانتیک» دست کم 13 نفر جان باختند و 50 نفر مفقود شدند.

« استفن هارپر» نخست وزیر کانادا ضمن اظهار همدردی با خانواده‌ها و دوستان قربانیان این حادثه گفت: مثل یک منطقه جنگی به نظر می‌رسید.

وی افزود: بخش بزرگی از شهر تخریب شده بود؛ واقعا وحشتناک است، افرادی در این حادثه جان خود را از دست دادند و همانطور که همه می‌دانیم افراد زیادی نیز ناپدید شده‌اند.

ظاهرا این قطار حامل نفت خام که حرکتش را از«داکوتای» شمالی آمریکا آغاز کرده بوده است در شهر « نانت» کانادا توقف می‌کند اما به دلیلی که هنوز معلوم نیست بدون راننده و با سرعت تمام به حرکت می‌افتد و نیمه شب در شهر لک-مگانتیک حادثه می‌آفریند.

گفته شده که قبل از این حادثه، آتش سوزی دیگری نیز به دلیل مشکل فنی موتور و نشت روغن در قطار روی داده که به سرعت مهار شده بود. اما در کمتر از 2 ساعت پس از این آتش‌سوزی 45 دقیقه‌ای، حادثه اصلی روی داد و حدود 30 ساختمان شهر لک-مگانتیک را تخریب کرد.

شاهدان به شبکه های تلویزیونی گفتند قطار شرکت «مونترال مین اند آتلانتیک» که با سرعت زیاد وارد این منطقه شده بود حدود ساعت یک و 20 دقیقه صبح (پنج و 20 دقیقه به وقت گرینویچ) از ریل خارج شد.

به گزارش رسانه‌ها دهها آتش نشان از اطراف از جمله گروه هایی از آمریکا به این محل اعزام شدند.انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار