امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22781
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۷
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، روزنامه نیویورک تایمز نوشت که «باراک اوباما» رئیس جمهور ایالات متحده به دلیل اختلاف با «حامد کرزی»، رئیس جمهور ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، روزنامه نیویورک تایمز نوشت که «باراک اوباما» رئیس جمهور ایالات متحده به دلیل اختلاف با «حامد کرزی»، رئیس جمهور افغانستان درباره خروج سریع نیروهای نظامی خود از افغانستان، احتمالا به دنبال این تصمیم باشد که تا سال 2015 حتی یک سرباز آمریکایی در افغانستان باقی نماند.

این روزنامه می‌نویسد که روابط روسای 2 کشور پس از تلاش‌های ناکام ایالات متحده برای ایجاد ارتباط با جنبش طالبان که به خشم کرزی انجامید، رو به وخامت گذاشته است.

نیویورک تایمز ادامه می‌دهد که ضمن یک ویدئو کنفرانس در 27 ژوئن، رئیس جمهور افغانستان، اوباما را متهم می کند که برای امضای قراردادهای جداگانه با پاکستان و طالبان تلاش می‌کند.

در پاسخ اوباما به کرزی تذکر می‌دهد که سربازان آمریکایی با مرگ خود از دولت او حمایت می‌کنند.

پس از این گفت و گوی بی نتیجه، آمریکا تصمیم گرفت که حتی واحدهای پشتیبانی از امنیت افغانستان را از این کشور بیرون بکشد.

ایالات متحده همچنین کرزی را به رشد احساسات رادیکال اسلامی در منطقه متهم می‌کند و نیز با توجه به آشفتگی وضع سیاسی در افغانستان، آمریکا به برگزاری انتخابات عادلانه آتی ریاست جمهوری در افغانستان با دیده شک و شبهه می‌نگرد.

همچنین در این حال، کمک هشت میلیارد دلاری سالانه آمریکا به افغانستان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در حال حاضر در افغانستان، 63،000 سرباز آمریکایی وجود دارد که در فوریه 2014 تعداد آنها باید به 34 هزار نفر کاهش یابد و در پایان سال 2014 باید تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان بیرون کشیده شوند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها