امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22783
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۷
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ خبرگزاری‌های ازبکستان گزارش دادند هیئتی از ژاپن که برای همکاری‌های دوجانبه با ازبکستان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ خبرگزاری‌های ازبکستان گزارش دادند هیئتی از ژاپن که برای همکاری‌های دوجانبه با ازبکستان در تاشکند به‌سر می‌برند و آماده‌اند در زمینه نفت و گاز با این کشور همکاری کنند.

هیئت ژاپنی از کمپانی ملی نفت و گاز ژاپن به مؤسسه متالورژی ناحیه نوایی در تاشکند پیشنهاد داد که بر اساس اینکه استخراج اورانیوم را در ازبکستان این شرکت انجام می‌دهد در زمینه انرژی و نفت و گاز نیز همکاری گسترده داشته باشیم.

لازم به ذکر است که اخیرا بین ازبکستان و ژاپن قرار داد همکاری به مدت پنج سال برای استخراج اورانیوم توسط ژاپن به امضا رسید و اگر میزان استخراج بالا بود این حق داده شده تا اورانیوم به کشور سوم صادر شود.

دکترین نظامی جدید قرقیزستان تصویب شد

به نقل از دفتر مطبوعاتی، رئیس جمهور «آلماس‌بیک» آتامبایف گزارش داد که شورای دفاع قرقیزستان دکترین نظامی جدید کشور را تصویب کرد.

هدف از این دکترین، کمک به دفاع مؤثر ملی شامل شکل‌دهی نیروهای حرفه‌ای کاملا مسلح که قادر به واکنش در برابر تهدیدهای امنیتی باشند، حفظ استقلال قرقیزستان و تمامیت ارضی و ایفای تعهدات بین‌المللی است.

این شورا همچنین براساس اصلاح اداری نیروهای مسلح و نیز با فهرست تسهیلات استراتژیک موافقت کرد.

این دکترین در حالی مورد تصویب قرار گرفت که کشورهای همجوار افغانستان به اذعان کارشناسان احتمالا به لحاظ امنیتی همزمان با طرح خروج کامل نیروهای ائتلاف با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

سفر رسمی وزیر خارجه قزاقستان به آمریکا

خدمات مطبوعاتی وزارت امور خارجه قزاقستان از سفر رسمی « ایرلن ادریس اف» وزیر امور خارجه این کشور به ایالات متحده خبر داد.

به نقل از خدمات مطبوعاتی وزارت امور خارجه قزاقستان، هشتم ژوییه (17 تیرماه) وزیر امور خارجه این کشور به آمریکا سفر کرد و با رئیس یکی از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی فعال در قزاقستان دیدار و بر توسعه همکاری‌ها تأکید شد.

وی با تأکید بر استراتژی توسعه اقتصاد سبز از شرکتهای آمریکایی دعوت کرد تا به توسعه زیرساخت‌ها و فن‌آوریهای مناسب قزاقستان کمک کرده و در نمایشگاه آتی بین المللی در سال 2017 که در آستانه برگزار می شود شرکت کنند.

ادریس اف همچنین با « چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا و «سوزان رایس» مشاور رئیس جمهور در امور امنیت ملی و« اینتان بلینکن» معاون وی دیدار و گفت و گو کرد.

طرفین درباره گسترش همکاری‌های 2جانبه از حمله همکاری‌های نظامی- فنی، عدم گسترش سلاح‌های کشتار جمعی و مسایل مربوط به امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و کمک به صلح در افغانستان تبادل‌نظر کردند.

ادریس اف خاطرنشان کرد که وزارتخانه‌های دفاع قزاقستان و آمریکا در طرح همکاری‌های 5 ساله 2017- 2013 باید کارهای سودمندی انجام دهند و بر اهمیت همکاری در بخش آموزش نظامی، همکاری‌های نظامی- فنی و امنیت منطقه ای تأکید کرد.

طرفین همچنین برای تعمیق بیشتر همکاری‌ها درباره دیدار رسمی وزرای دفاع 2 کشور در آینده به توافق رسیدند.

با توجه به گزارش وزارت امور خارجه، چاک هیگل همکاری‌های استراتژیک بین قزاقستان و ایالات متحده را مورد تمجید قرار داد و از نقش قزاقستان در بازسازی افغانستان ابراز قدردانی کرد.

همچنین ادریس‌اف در ملاقات با « مایکل فرومن» نماینده بازرگانی آمریکا، درباره همکاری‌های تجاری و سرمایه گذاری و نیز الحاق قزاقستان به سازمان تجارت جهانی گفت و گو کرد.

بنا به گزارش وزارت خارجه قزاقستان در طول دومین روزسفر ادریس اف به آمریکا، ملاقات وی با وزیر امور خارجه آمریکا، وزیر نیرو، نمایندگان کنگره  و همچنین مصاحبه با رسانه‌های آمریکایی طرح‌ریزی شده است.

سود خالص "ازترانس گاز" در سال 2012، حدود 695 میلیون دلار بود

براساس گزارش شرکت « ازترانس گاز» سود خالص این شرکت که در زمینه نفت و گاز فعالیت می کند در سال 2012 با 2/8 درصد رشد به 1457 تریلیون سوم ( معادل 695 میلیون دلار ) رسید.

درآمد خالص این شرکت از فروش در سال 2912 حدود 5/1 درصد یعنی معادل 4918 سوم برابر با 235 میلیون دلار افزایش داشته است.

دارایی‌های این شرکت در سال 2012 تا 11.029 تریلیون سوم (5.26 میلیارد دلار) به 2/5 درصد افزایش یافته است.

"ازترانس گاز" یک شرکت فرعی از "ازبک نفت و گاز" محسوب می‌شود و فعالیت‌های حمل و نقل و عرضه گاز در ازبکستان را کنترل می‌کند.

طول کل خط اصلی لوله گاز در ازبکستان در حال حاضر حدود 14،000 کیلومتر است.

در شمال غرب کشور برخی از نقاط  قدرتمند سیستم‌های انتقال گاز آسیای مرکزی و" بخارا-اورال " موجود است، که برای حمل و نقل و صادرات گاز طبیعی راه اندازی شده است.

بانک توسعه اسلامی به ازبکستان برای خرید هواپیمای بوئینگ وام می دهد

بانک توسعه اسلامی (IDB) در حدود 170 میلیون دلار وام برای تامین مالی جهت خرید 2 هواپیمای بوئینگ 767-300ER در چهارچوب پروژه‌های سرمایه‌گذاری با شرکت هواپیمایی ملی "ازبکستان هوا یولری" ارائه کرد.

این سند به منظور اطمینان بیشتر در نوسازی هواپیمایی ازبکستان به تصویب رسید.

بنا به تصمیم گیری هیئت مدیره اجرایی بانک توسعه جهانی (IDB ) در 19 می 2013 در چهارچوب پروژه سرمایه گذاری برای شرکت هواپیمای ملی ازبکستان "ازبکستان هوا یولری" در حدود 170 میلیون دلار برای مدت 12 سال به صورت لیزینگ برای خرید سومین و چهارمین هواپیمای بوئینگ-767-300ER  ارائه کرد.

شرکت "بوئینگ"، در زمینه همکاری در پروژه شرکت ملی "ازبکستان هوا یولری" سومین هواپیمای بوئینگ 767-300ER در ماه مه 2013 و هواپیمای چهارم را در ماه ژوئیه سال 2013 ارسال نموده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها