امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22788
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۷
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منابع نزدیک به مأمور تشکیل کابینه لبنان اعلام کردند که تمام سلام در راستای تشکیل دولت جدید در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منابع نزدیک به مأمور تشکیل کابینه لبنان اعلام کردند که تمام سلام در راستای تشکیل دولت جدید در لبنان سه گزینه در پیش رو دارد که گزینه دیگری بعد از اینها مطرح نیست.

بر اساس این گزارش، اولین گزینه این است که وی تشکیلات همگن با 14 وزیر تشکیل دهد که قادر به فعالیت در دولت باشند.

گزینه دوم این است که اسامی کسانی که در روند تشکیل دولت مانع تراشی می‌کنند و چوب لای چرخ تشکیل دولت می گذارند را اعلام نماید.

این روزنامه لبنانی گزینه سوم را که گزینه‌ای دورتر و البته ضروری می داند، کناره گیری تمام سلام از مأموریت خود در صورت ناتوانی در دو گزینه فوق دانست.

این منابع در ارزیابی تماس‌های سلام اعلام کردند که رایزنی‌ها در مرحله کنونی رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته است، بویژه در سایه اعلام تمام سلام مبنی بر نزدیک بودن تمام شدن صبرش که البته بعد از 15 هفته رایزنی در این رابطه توجیهات خود را نیز دارد.

در همین راستا در حالیکه تمام سلام دیروز از درجا زدن در رایزنی ها سخن گفت، برخی منابع به روزنامه الاخبار اعلام کردند که میشل سلیمان دور تازه ای از رایزنی‌ها با مقامات سیاسی را در روزهای آینده آغاز خواهد کرد و در یک هفته تا 10 روز آینده روشی را برای برون رفت از این بحران ارائه خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، رایزنی‌ها بین سلام و سلیمان در مورد این ایده انجام شده، این در حالی است که ولید جنبلاط و تیم وابسته به وی تشکیل دولت تحمیلی را نمی‌خواهند، جریان 8 مارس به دنبال کسب یک سوم به علاوه یک کرسی هستند و در مقابل المستقبل نیز با دستوارت عربستان سعودی مشارکت حزب‌الله در دولت را به کلی رد می‌کنند.

روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط نیز دو هفته آینده را متضمن گامی جدید در پرونده تشکیل دولت دانست و در این زمینه به تماس‌های گروه‌های سیاسی با یکدیگر و رایزنی‌های آن‌ها در این پرونده اشاره کرد.

این روزنامه می‌افزاید که بعد از این زمان سلام در برابر گزینه‌های مختلفی قرار خواهد داشت که یکی از آنها کناره‌گیری از مأموریت خود است.

در همین راستا روزنامه الجمهوریه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که هر اتفاق تازه‌ای در مورد پرونده تشکیل دولت در روزهای آینده منوط به اشاره ای از سوی عربستان سعودی است و این کشور نیز کمتر پیش آمده که در طول ماه مبارک رمضان سرنوشت پرونده‌های سیاسی را روشن کند. این گزارش تاکید کرد که علی عواض العسیری سفیر عربستان در بیروت تا قبل از پایان ماه مبارک رمضان به لبنان باز نخواهد گشت.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها