امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2280
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سردار حمید شرفی در نشست خبری ظهر امروز اعلام کرد: نیروهای مرزبانی با کنترل و ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سردار حمید شرفی در نشست خبری ظهر امروز اعلام کرد: نیروهای مرزبانی با کنترل و اشراف اطلاعاتی مرزهای کشور در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان موفق شدند یک دستگاه خودرو که قصد داشت با عبور از موانع فیزیکی انسداد مرزهای منطقه وارد خاک کشور ‌شود، شناسایی کنند.

وی گفت: در این عملیات نیروهای مرزبانی پس از درگیری مسلحانه با این تیم اشرار  به دستگیری یک تبعه بیگانه، توقیف یک دستگاه خودرو، توقیف چند قبضه سلاح و تجهیزات و همچنین کشف 1335 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک موفق شدند.

سردار شرفی گفت: طی چندین عملیات‌ مختلف از آغاز سال 92 که نیروهای مرزبانی موفق شدند به صورت جداگانه بیش از 2300 کیلوگرم، 473 کیلوگرم و 896 کیلوگرم مواد مخدر را کشف و ضبط کنند و مجموعاً موفق به کشف بیش از 8.5 تن انواع مواد مخدر در مرزهای کشور شدند.

وی افزود: افزایش کشفیات نشان‌دهنده افزایش تولید مواد مخدر نیست بلکه نشان‌دهنده اشراف نیروهای مرزبانی به مناطق مرزی کشور است و در جریان هستیم که مسیر قاچاق مواد مخدر از مرزهای کشور در حال تغییر به کشورهای شمالی منطقه و از طریق دریا‌ها صورت می‌گیرد که امیدواریم با تلاش نیروهای دریابانی این مسیر نیز برای قاچاقچیان مواد مخدر غیرممکن شود و آمارها نشان دهنده افزایش مصرف مواد مخدر در کشورهای شمالی منطقه اعم از روسیه و همچنین کشورهای اروپایی است و موادی که در مرزهای کشور کشف می‌شود بیشتر برای ترانزیت به کشورهای اروپایی است.

سردار شرفی درباره آمار کشف سلاح گفت: قاچاق سلاح به میزان خیلی بالایی کاهش داشته است و این امر به خاطر رایزنی مرزبانی‌های کشورهای منطقه با هم بوده که با توجه به پایان یافتن فعالیت گروهک‌های تروریستی در کشورهای عراق قاچاق سلاح کاهش داشته است.

معاون عملیات فرمانده مرزبانی ناجا گفت: کشف سوخت در سال 91 نسبت به سال 90 در حدود 92 درصد افزایش داشته است و کشفیات سوخت در فروردین امسال نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 90 درصد افزایش داشته که مسئولین مربوطه در زمینه سوخت باید بیشتر توجه داشته باشند.

سردار شرفی به دستگیری متجاوزان مرزی غیرمجاز در یک ماه اول سال 92 اشاره کرد و گفت: امسال 2 هزار و 578 نفر متجاوز مرزی در مرزهای کشور دستگیر شدند که این افراد فقط قصد ورود و اقامت در کشور ما را نداشته، برخی می‌خواستند از طریق مرزهای غربی کشور به سمت اروپا مهاجرت غیرمجاز کنند که توسط نیروهای مرزبانی کشور دستگیر شدند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها