امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22819
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۲۸
تعداد بازدید: 110
فرهاد مهران‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: این فیلم داستانی را روایت می‌کند که در آن بهرام به همراه دختر معلول خود «رها» به سفری ...

فرهاد مهران‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: این فیلم داستانی را روایت می‌کند که در آن بهرام به همراه دختر معلول خود «رها» به سفری شهودی در دل طبیعت می‌روند، آنها نزد خانواده‌ای غریب در آبادی متروکه‌ای ساکن می‌شوند. بهرام کارگردان تئاتر و نمایش نامه نویس است و سعی در نگارش اثری در این خلوت طبیعت دارد.

وی افزود: مضمون نمایش بهرام به ناگزیر انعکاسی از زندگی خود گشته و به جدایی او از همسرش و دخترش رها معطوف می‌شود. پایان غافلگیرانه و ساختار دراماتیک و بصری اثر، سعی در ارائه بداعتی نو در زبان و... دارد.

وی با بیان اینکه این اثر دوماه پیش تولید داشته است ابراز داشت: در حال حاضر فیلمبرداری بر بال های خیال به اتمام رسیده و مراحل تدوین و صداگذاری آغاز شده است.

مهرانفر اضافه کرد: پیش بینی می‌شود مراحل تدوین و صداگذاری این فیلم تا پایان شهریورماه به اتمام برسد و اوایل پاییز آماده نمایش شود. 

وی با اشاره به اینکه لوکیشن‌ها بر اساس فیلمنامه انتخاب شده تا حس طبیعت شمال به مخاطب انتقال شود گفت: مناطق مختلف گیلان بویژه روستای استخرگاه در رستم آباد لوکیشن اصلی این فیلم است.

وی با بیان اینکه این فیلم به زبان فارسی فیلمبرداری می شود ادامه داد: با بررسی که میان بازیگران استان گیلان صورت گرفت بازیگران این فیلم همه گیلانی انتخاب شدند.

مهرانفر در پاسخ به این پرسش که آیا بازیگران بومی می‌توانند جذابیت لازم برای جذب مخاطب را داشته باشند گفت: من فکر می کنم سینما مشکل پیدا کرده و حتی بازیگران معروف هم به جذابیت یک اثر، هیچ کمکی نمی‌توانند بکنند و فیلم فروش نمی‌رود. به نظر من سوژه مناسب بسیار مهم تر از بازیگر معروف است و با یک بررسی می توان فهمید که در بسیاری از موارد انتخاب بازیگر شناخته شده ناموفق از کار درآمده است. صرفا بازیگر با حضورش نمی تواند مخاطب جذب کند بدون شک اگر سلامت ارزش های فیلم، درست نقل بشود مخاطبش را جذب می‌کند. 

وی فیلمنامه را هم یکی دیگر از مهمترین ارکان جذب مخاطب و اثر موفق دانست و تصریح کرد: شب عید سال قبل یکی از هنرمندان تئاتر گیلان بنام امیر بدرطالبی دچار مرگ مغزی می شود و بر اثر عمل به کما رفته و حیاتش ادامه پیدا نمی‌کند و اعضای بدنش اهدا می‌شود. رها دخترم این داستان را دستمایه نگارش این فیلمنامه قرار داده است.

بهزاد جعفری مذهب حقیقی (بهرام) ، مهدی مخبری (محمود)، مسعود بدرطالبی (مراد)، بازیگر خردسال رها بدرطالبی (دختر بهرام)، ترانه مومنی (الهام همسر بهرام) ، سیما محمدزاده (صحراخاتون) ، دریا مجلسی (اهالی روستا) و... از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

عوامل تولید این اثر عبارتنداز : نویسنده : خزر مهران‌فر/ مدیرفیلمبرداری: نادر معصومی نیک قلب / مدیر تولید: زهرا عبدللهی خراطی/ صدابردار علیرضا دریادل/ طراح صحنه و لباس: سهیلا فرزاد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار