امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22829
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۷
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار خبری با عنوان «انتقاد از عملکرد سازمان توسعه تجارت/برگزاری نمایشگاه با هدف کسب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار خبری با عنوان «انتقاد از عملکرد سازمان توسعه تجارت/برگزاری نمایشگاه با هدف کسب سود» به نقل از دبیر انجمن ریخته‌گری در 28 خردادماه، سازمان توسعه تجارت ایران توضیحی در مورد خبر برای فارس ارسال کرده است.
در این توضیح آمده است: افزایش عناوین نمایشگاه‌ها از یک سو همگام با تخصصی شدن رشته‌های مختلف صنعتی بوده و از سوی دیگر، متناسب با توانمندی و تنوع موجود در گروه‌های کالایی و خدماتی صورت می‌گیرد. این امر در تمام کشورهای پیشرفته و صاحب قدمت در صنعت نمایشگاهی اقدامی رایج و معمول است و لذا در این راستا تلاش شده تا با ایجاد نمایشگاه‌های تخصصی‌تر، ضمن عدم بروز هرگونه آسیب به نمایشگاه‌های مادر، نسبت به برگزاری نمایشگاه‌هایی با گروه‌های کالایی محدودتر و تخصصی‌تر، فرصت مشارکت و حضور بیشتری برای بنگاه‌های تخصصی در نمایشگاه‌ها فراهم شود و همچنین بازدیدکنندگان و متخصصان نیز فرصت بیشتری برای مذاکره با واحدهای تولیدی ذی‌ربط پیدا کنند.
در ادامه توضیح سازمان توسعه تجارت ایران آمده است: عناوین موضوعات نمایشگاهی که از سوی متقاضیان درخواست می‌شود طی مراحلی و با اخذ طرح توجیهی لازم و توضیحات کافی، ضمن بررسی اولیه در دبیرخانه کمیته صدور مجوزهای نمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفته تا با جلوگیری از هرگونه هم‌پوشانی و مشابهت گروه‌های کالایی و خدماتی جهت طرح در کمیته مذکور آماده شود. در این راستا موضوع در کارگروه کارشناسی این کمیته متشکل از نمایندگان انجمن‌ها و نهادهای تخصصی در مرحله اول بررسی و سپس جهت تصمیم‌گیری به کمیته فوق الذکر که با حضور نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، اتاق تعاون مرکزی و انجمن تخصصی ذی‌ربط و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی و سازمان توسعه تجارت ایران تشکیل می‌شود، ارسال می‌شود.
طی دو سال اخیر به منظور هدفمندی بیشتر و حضور و مشارکت گسترده‌تر واحدهای صنعتی ذی‌ربط در نمایشگاه صنایع ریخته‌گری و همچنین بهره‌مندی و بهره‌برداری بیشتر بنگاه‌های مشارکت کننده و بازدیدکنندگان از نمایشگاه‌، بارها و طی جلسات مکرر از انجمن مذکور خواسته شده (حضوری و کتبی) تا با شرکت در جلسه‌های ستاد سیاست‌گذاری نمایشگاه در زمینه طراحی برنامه‌های محتوایی و جانبی نمایشگاه از جمله تدارک هیأت‌های تجاری، تبلیغات، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی با موضوعات و مشکلات مبتلا به این صنعت همکاری کند که متأسفانه با عدم استقبال از سوی انجمن مذکور مواجه شده‌ایم.
سازمان توسعه تجارت همواره آمادگی دارد تا نظرات و پیشنهادات تمام نهادها، انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی را در جهت پویایی و برگزاری باشکوه‌تر نمایشگاه‌ها مد نظر قرار داده و از انجمن ریخته‌گری نیز دعوت می‌کند سیاست‌های خویش را به این سازمان ارائه دهد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها