امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22840
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۷
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارشاد احمدی معاون سیاسی وزیر امور خارجه افغانستان بنا به دعوت معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارشاد احمدی معاون سیاسی وزیر امور خارجه افغانستان بنا به دعوت معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و به منظور تحکیم و گسترش مناسبات دوجانبه و همچنین تداوم مشورت ها در عرصه همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی از تاریخ 16 لغایت 18 تیرماه 1392 به تهران سفر کرد. با انجام این سفر نشست کمیته مشورتهای سیاسی دو کشور به ریاست معاونان وزرای خارجه نیز برگزار شد.

تقویت همکاری های منطقه ای، موافقت با برگزاری پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی در تهران، نشست مشترک کنسولی در کابل، ارتقای همکاری ها در بخش های مختلف از جمله: آب، انرژی، تجارت، برنامه ریزی برای نشست آتی حمل و نقل، همکاری بین موسسات آموزش دیپلماتیک دو کشور از جمله محورهای مورد توافق در جریان این سفر بود. دو طرف همچنین بر تقویت و استمرار همکاری های مشترک در زمینه مبارزه علیه تروریسم و افراط گرایی و نیز مبارزه با کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر تاکید کردند.

در این سفر معاون سیاسی وزیر امور خارجه افغانستان علاوه بر دیدار با همتای ایرانی خود، با صالحی وزیر امور خارجه، جلیلی دبیر شورایعالی امنیت ملی و عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و سلیمان پور رئیس مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه دیدار و راه های گسترش روابط و همکاری های سیاسی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

ارشاد احمدی در این دیدارها، حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت افغانستان را طی دهه های گذشته ستود و ابراز اطمینان کرد روابط دوستانه و برادرانه دو کشور همسایه بیش از پیش توسعه یابد.

در پایان این سفر بیانیه مشترک معاونان وزیر امور خارجه دو کشور صادر شد.

id="1744_6" style="background: #ffd700">font="">id="1744_6" style="background: #ffd700">انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها