امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2285
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 233
«حسین مقدم‌کیا» دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از اجرای طرح ملی تلاوت ...

«حسین مقدم‌کیا» دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از اجرای طرح ملی تلاوت در 10 استان کشور خبر داد و گفت: طرح ملی تلاوت قرآن کریم سال گذشته در 16 استان کشور آغاز شد و پس برگزاری آزمون استعداد‌یابی به صورت رسمی در 10 استان آغاز به کار کرد.

وی در خصوص استان‌هایی که طرح در آنها به اجرا نرسید، گفت: طرح ملی تلاوت ابتدا در 16 استان آغاز شد اما پس از برگزاری آزمون استعداد‌یابی تعداد 6 استان به حد‌نصاب برگزاری کلاس نرسیدند، از این رو این طرح در 10 استان به طور رسمی آغاز به کار کرد، البته این استان‌ها در ترم‌های بعد وارد این طرح می‌شوند.

مقدم‌کیا از ارتقای تعداد استان‌های طرح ملی تلاوت از 10 به 20 استان خبر داد و در این خصوص اظهار داشت: برای گسترش طرح ملی تلاوت به زودی تعداد استان‌های مجری طرح افزایش می‌یابد، البته تلاش می‌کنیم در آینده‌ای نزدیک این طرح را تمام استان‌ها گسترش دهیم.

وی از اولین دور بازدید از روند اجرایی طرح ملی تلاوت خبر داد و گفت: ترم اول طرح ملی تلاوت پایان یافته و به منظور شناسایی نقاط ضعف این طرح از مؤسسات پنج استان مجری بازدید خواهیم کرد.

مقدم‌کیا هدف از این بازدید را بررسی نحوه اجرا و ارزیابی امکانات و اساتید بیان کرد و گفت: طی این بازدید، نظرات مدیران مؤسسات و اساتید مجری دریافت و در زمان مقتضی مورد بررسی قرار می‌گیرد، همچنین در این بازدید‌ها امکانات و نقاط ضعف و قوت طرح ملی تلاوت بررسی می‌شود.

وی در خصوص استان‌های انتخاب شده برای باز‌دید گفت: طی سفر‌هایی که از 3 اردیبهشت‌ماه 1392 آغاز می‌شود از استان‌های تهران، اصفهان، کرمان، گیلان و مرکزی بازدید می‌کنیم.

دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت در خصوص زمان آغاز نیم‌سال دوم این طرح گفت: اولین نیم‌سال آموزشی این طرح در حال اتمام است و نیم‌سال بعدی از 25 خرداد‌ماه 1392 آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها