امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22854
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۲۸
تعداد بازدید: 77
«مصطفی البرغوثی» دبیر کل جنبش ابتکار ملی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله با فراخواندن ...

«مصطفی البرغوثی» دبیر کل جنبش ابتکار ملی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله با فراخواندن فلسطینی‌ها به اتکاء به مقاومت و شدت بخشیدن آن و نیز ادامه مبارزه علیه اسرائیل، تاکید کرد: همان‌گونه که دیوار برلین برچیده شد، دیوار حائل نژادپرستانه باید از بین برود.

وی اظهارداشت: در پرتو کوتاهی جامعه جهانی در مجبور کردن اسرائیل به اجرای تصمیم دیوان مزبور چاره‌ای جز پیگیری‌های رسمی تحریم و مجازات اسرائیل باقی نمی‌ماند.

البرغوثی در توضیح این مطلب افزود: تصمیم دیوان لاهه مهمترین تصمیم قضائی تاریخ فلسطین به شمار می‌آید زیرا در آن بر غیر قانونی بودن شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن و قدس و نیز ساخت دیوار حائل تاکید شده است.

به گفته وی، دیوان لاهه همچنین یهودی سازی قدس را محکوم و بر ضرورت پایان این اقدامات و جبران خسارت فلسطینی‌ها تاکید کرده است.

البرغوثی تاکید کرد که تصمیم دیوان لاهه جز با تلاش‌های پیگیر و مقاومت مردمی و تحریم و مجازات اسرائیل تحقق نمی یابد از همین رو باید احزاب حاکم اسرائیل را نیز تحت فشار قرار داد و به گفت‌وگو با آن اکتفا نکرد زیرا رژیم اشغالگر از هر دیدار و گفت‌وگویی با فلسطینی‌ها به عنوان پوششی برای توسعه شهرک سازی و یهودی سازی بهره برداری می کند.

وی تصریح کرد: افزایش دامنه مقاومت مردمی در روزهای اخیر باید الگو قرار داده شده و بیش از پیش تقویت شود زیرا مقاومت تنها راه رهایی از اشغالگری و شهرک سازی است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها