امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۰۱:۱۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22872
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 66
مصطفی جمشیدی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: ...

مصطفی جمشیدی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: قراردادی در راستای طرح «رمان نوجوان امروز» با آقای شاه‌آبادی و انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشتم، مدت‌هاست فکر می‌کردم سوژه مدنظر را چگونه به لحن و نثر نزدیک کرده و به کار تسلط پیدا کنم.

این نویسنده بیان داشت: از این رو سفری به جنوب کشور و مکانی که قصه در آنجا اتفاق می‌افتد داشتم، اما با نزدیک شدن به فصل تابستان برنامه‌های آتی برای تحقیقات موکول به فروکش کردن گرما شد.

وی ابراز داشت: البته پیش از این به قلم بنده و از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کاری برای پدر گرامی حضرت حجت(عج) بنام «در رمز و راز» نوشته بودم که نامزد دریافت رمان مذهبی در دوسالانه ادبیات کودکان و نوجوانان شد؛ طرح کنونی هم مذهبی دارای مختصات رمان نوجوان است، تقریبا 50 درصد کار تالیف شده و امیدوارم شرایط کار به نحوی باشد که کار را با موفقیت به پایان برسانم.

وی افزود: این کار در حوزه مذهبی و حیطه انتظار خواهد بود، البته داستان در یک بندر می‌گذرد، اثری است که مشابه آن را در حیطه بزرگسال با عنوان «وقت نیایش ماهی‌ها» داشتم.

جمشیدی درباره تالیف تازه‌ترین اثر خود توضیح بیشتری داد و متذکر شد، این اثر که نیمی از آن تالیف شده انرژی بسیاری از من گرفت، چراکه بخش عمده قصه در 7 سال گذشته رخ می‌دهد و مجبور شدم برای بازسازی آن فضاها انرژی بسیاری خرج کنم و امیدوارم این اثری خوب در حیطه نوجوانان باشد و هرچه سریعتر آن را به اتمام برسانم.

جمشیدی درباره تعداد صفحات این اثر، ابراز داشت: این اثر احتمالا حدود 170 صفحه خواهد بود که از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، منتشر می‌شود.

مصطفی جمشیدی از داستان نویسان معاصری است که از وی تاکنون کتاب‌های «بوفاری چهار»، «سونات عدن»، «مارس آبی»، «یافته‌های شهر دلتنگ»، «شب رنج موسی» منتشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار