امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2288
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 218
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، یوسف نوری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در نشست خبری جشنواره فناوری ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، یوسف نوری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در نشست خبری جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش (فاوا) که امروز در ساختمان شهید باهنر وزارت آموزش و پرورش برگزار شد با اشاره به تدوین استراتژی فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش، اظهار داشت: یک سال و نیم روی این استراتژی کار شد و با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و هیئت‌های علمی، تدوین شد.

وی با اشاره به جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش گفت: این جشنواره‌ها در راستای اسناد بالادستی آموزش و پرورش برگزار شده است و برای تهیه نسخه فرهنگی آن نیز به معاونت پرورشی آموزش و پرورش نامه نوشتیم تا با همکاری با هم، آن را تدوین کنیم.

نوری، آغاز جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش را دهه فجر 1390 عنوان کرد و ادامه داد: کار را به صورت بخشنامه در 3 بخش نمایشگاه، مسابقات و کارگاه‌ها آغاز کردیم که نمایشگاه‌ها در 3 محور، کارگاه‌ها با 11 گرایش و مسابقات در 7 لیگ است.

وی، از ویژگی‌های این جشنواره را تجمیع تمام مسابقات مربوط به فاوا در یک مجموعه عنوان کرد و افزود: 79 هزار و 100 دانش‌آموز و فرهنگی شامل 26 هزار فرهنگی و بیش از 53 هزار دانش‌آموز در این جشنواره شرکت کردند که بیشترین آثار مربوط به محتوای الکترونیکی بود که 31 هزار اثر ارائه شد و در نهایت 1100 اثر به مرحله پایانی راه یافت.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش با بیان اینکه بخشی از مسئولیت‌ها را به استان‌ها واگذار کردیم، اضافه کرد: در اختتامیه این جشنواره از 192 فرهنگی و دانش‌آموز تقدیر می‌شود و در مجموع تمام بخش‌ها، 732 جایزه اهدا خواهد شد.

وی، میانگین جوایز اهدا شده را به نفرات اول تا سوم 250 هزار تومان عنوان کرد و گفت: 37 لوح تقدیر توسط یونسکو، 18 لوح‌تقدیر توسط ریاست‌جمهوری، 70 لوح تقدیر توسط وزارت مسکن و تجارت و مابقی تقدیرنامه‌ها توسط وزیر آموزش و پرورش اهدا می‌شود.

نوری افزود: از نظر تعداد آثار، استان‌های همدان، شهرستان‌های استان تهران و مازندران به ترتیب در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

وی ادامه داد: این جشنواره به مدت 3 روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از هفتم تا دهم اردیبهشت برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها