امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22883
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، ببلاوی ابراز امیدواری کرد که کابینه به زودی تشکیل شود اما در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، ببلاوی ابراز امیدواری کرد که کابینه به زودی تشکیل شود اما در عین حال گفت که نمی‌تواند زمان تشکیل کابینه را به طور دقیق مشخص نماید.

ببلاوی همچنین گفت که هنوز مشخص نیست که آیا وزارت اطلاع‌رسانی در دولت جدید باقی خواهد ماند یا خیر؟

از سوی دیگر منابع مصری گزارش دادند که چند تن از وزرای مصر در دولت موقت «حازم الببلاوی» تغییر نمی‌کنند که وزرای دفاع، کشور و امور خارجه از جمله آنهاست.

شبکه الحیات گزارش داد که وزراری دفاع، امور خارجه، کشور، برق، محیط زیست و ارتباطات در کابینه جدید مصر تغییر نخواهند کرد.

بر اساس این گزارش، همچنین وزرای گردشگری و امور اجتماعی نیز تغییر نخواهند کرد.

«حازم عبدالعزیز الببلاوی» شب گذشته از سوی «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر به عنوان نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه موقت معرفی شد.

ببلاوی متولد 17 اکتبر سال 1936 در مصر است. او نویسنده و کارشناس مسائل اقتصادی است که یکی از اعضای صندوق پول عربی در ابوظبی است .

الببلاوی در سال 2011 به عنوان معاون نخست وزیر و  وزیر امور دارائی انتخاب شد و 11 اکتبر همان سال در اعتراض به اتفاقات «ماسپیرو» از وزارت استعفا داد.

وی تحصیلات خود را در زمینه حقوق و علوم اقتصادی در دانشگاه قاهره و پاریس به پایان رساند. رساله دکترای وی با عنوان "بهترین پایان نامه دکتری" در سال 1964 در دانشگاه پاریس انتخاب شده است. وی حائز چندین جائزه بین المللی از جمله دریافت عنوان شوالیه در سال 1992 از حکومت فرانسه و دریافت نشان شوالیه در سال 2001 از لبنان است.

وی همچنین استاد دانشگاه سوربون و کالیفرنیا و رئیس اجرایی بانک توسعه و صادرات مصر بوده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها