امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22908
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانشمندان با مطالعه ژن باقیمانده‌های انسانی که در غار «دنیسوف» معروف پیدا شده، معلوم کردند که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانشمندان با مطالعه ژن باقیمانده‌های انسانی که در غار «دنیسوف» معروف پیدا شده، معلوم کردند که این انسان تا 17 درصد با ژن انسان «نئاندرتال» مطابقت دارد و 4 درصد به نوع ناشناخته انسان تعلق دارد.

باستان ‌شناسان با بررسی و حفاری عمیق‌تر، تحقیقات خود را در لایه‌های باستانی از بخش‌هایی که «انسان غاز دنیسوف» یافت شده است را ادامه دادند.

کشف کد DNA باقیمانده انسانهای اولیه از غار «دنیسوف» آلتای نشان داد که 6 درصد ژنهای مشابه در ساکنان کنونی جنوب – شرق آسیا وجود دارد.

«آکادمیسین آناتولی دِرِویانکو» سرپرست این تیم تحقیقاتی، «انسان دنیسوف» را به نوع انسان معاصر ارتباط داده است.

دانشمندان همچنین موفق شدند تا روند تقسیم‌بندی بشریت که 60 تا 70هزار سال پیش رخ داده است را روشن کنند.

«میخائیل شونکوف» به عنوان یک باستان‌شناس گفت: بخشی از ساکنان آن به آلتای نقل مکان کردند که باقیمانده‌های «انسان دنیسوف» در آنجا به ثبت رسیده است و بخش دیگر به جنوب – شرق مهاجرت کرده است.

در اراضی «ترانزیتی» در جنوب – شرق آسیا و چین، در ژن‌های انسان‌های حفاری شده اثرات «دنیسوف‌ها» یافت نشد.

از سوی دیگر این 6 درصد کشف شده در نزد ساکنان معاصر جنوب – شرق حکایت از آن می‌کند که « دنیسوف‌ها» در شکل‌گیری سیمای معاصر انسان معاصر شرکت داشتند که نکته قابل توجهی است.

علاوه بر آن، باستان‌شناسان در زمان کارهای باستان شناسی در غار مجاور، باقیمانده‌های انسان «نئاندرتال» را کشف کردند که در همان دوران «دنیسوف»ها می‌زیستند.

قبلاً فرض می‌شد که نئاندرتال‌ها تا این حد دور به شرق مهاجرت نکرده‌اند. این ایده شکل گرفت که هر دو گروه انسان‌ها به طور مشترک در شکل‌گیری انسان معاصر شرکت داشتند.

این را می‌توان به اصطلاح تولید مثل در میان هم نژادها آمیختگی نژادها در اراضی خاص نامید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها