امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22927
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 77
بهگزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران قانون اجازه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک ...

بهگزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران قانون اجازه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه (IBRD) که به تصویب مجلس شورای اسلامی و تائید شورای نگهبان رسیده بود ، از سوی احمدی نژاد رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

در نامه‌ای از سوی لاریجانی رئیس مجلس به محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران آمده است: عطف به نامه شماره 39266/48885 مورخ 23 اردیبهشت 1392 در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اجازه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه (IBRD) که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 5 تیرماه 1392 و تأیید شورای نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

این قانون برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شده است:

«قانون اجازه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه (IBRD) » که در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ پنجم تیرماه یکهزار و سیصد و نود و دو مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 5تیرماه1392 به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره 20714/280 مورخ 8تیرماه1392 مجلس شورای اسلامی واصل شده است، به پیوست جهت اجرا ابلاغ می‌شود.
رئیس جمهور ـ محمود احمدی‌نژاد

قانون اجازه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه (IBRD)

ماده واحده ـ به دولت اجازه داده می‌شود به منظور حفظ قدرت رأی و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه نسبت به افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب برنامه تقویت صدای کشورهای در حال توسعه و گذار از طریق پذیره‌نویسی تعداد (434) سهم به صورت تعهدی اقدام نماید.

وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است اقدامات لازم جهت پذیره نویسی سهام مزبور و مشـارکت در برنامه تقویت صـدای کشورهای در حال توسـعه و گذار را به مورد اجرا گذارد.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ پنجم تیرماه یکهزار و سیصد و نود و دو مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 5 تیرماه 1392 به تأیید شورای نگهبان رسید.
رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها