امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22930
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 52
مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص کابینه دولت یازدهم و چینش ...

مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص کابینه دولت یازدهم و چینش وزرا اظهار داشت: آنطور که آقای روحانی با مواضع فراجناحی خود وارد رقابت انتخاباتی شد طبعاً باید در کابینه‌اش از کسانی استفاده کند که روحیه اعتدالی داشته باشند و سیاست قبلی آنها بر مبنای پیروی از اعتدال باشد.

محتشمی با بیان اینکه با توجه به آنچه که از رویه روحانی شاهد بودیم احتمالا معتدلین اصول‌گرا و اصلاح‌طلب در کابینه‌اش حضور خواهند داشت، ادامه داد: در مجموع ادبیات آقای روحانی بعد از پیروزی به گونه‌ای بود که توجه بیشتری به سمت اعتدال‌گرایانه اصلاح‌طلب داشت.

* کارگزاران یک مجموعه پراگماتیسم و عملگراست

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان با تاکید بر اینکه کارگزاران یک جریان اعتدالی نیست بلکه بیشتر یک مجموعه پراگماتیسم و عملگراست افزود: جریان اصلاحات یک نوع پیروی از گفتمان مبتنی بر آزادی در چارچوب قانون اساسی است و این در حالی است که کارگزاران استراتژی خاصی در ارتباط با اداره کشور ندارد.

وی تصریح کرد: بنابراین قطعاً اینطور نیست که روحانی مجموعه کابینه خود را از عناصر تکنوکرات کارگزاران انتخاب کند هرچند که برخی از افراد کارگزارانی متمایل به اصلاحات همچون نجفی و جهانی می‌توانند در کابینه وی قرار گیرند.

محتشمی تاکید کرد: روحانی اگر می‌خواهد به موفقیت برسد باید از عناصری که صاحب منظومه فکری و با گرایش‌های معتدل هستند استفاده کند.

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در تعریف شعار اعتدال که از سوی حسن روحانی مطرح شده است اظهار داشت: اعتدال در تعریف اصلی رعایت حقوق انسانی شهروندان و استیفای حقوق آنان است لذا سه عنصر و بنیان اصلی برای اعتدال شامل حق آزادی، حق امنیت و حق رفاه است که روحانی با این سه کلید رفتاری و اندیشه‌ای اعتدال می‌تواند آنها را مورد توجه قرار دهد چیزی که در دولت نهم و دهم توجه کمتری به آن صورت گرفت.

وی در پایان از برنامه این جبهه برای دیدار با حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب خبر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها