امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22931
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام کرد؛ کره شمالی و کره جنوبی امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام کرد؛ کره شمالی و کره جنوبی امروز چهارشنبه دور دوم مذاکرات خود را برای بازگشایی مجموعه صنعتی مشترک مرزی آغاز کردند.  

این مذاکرات در ادامه مذاکرات کم سابقه هفته گذشته برگزار می‌شود که طی آن دو طرف توافق کردند مجموعه صنعتی کائه سونگ دوباره فعالیت‌های خود را از سر بگیرد.

تمامی کارخانه‌های مجموعه صنعتی کائه سونگ از سه ماه پیش و به دنبال افزایش تنش در شبه جزیره کره تعطیل شدند.

«سو هو» رئیس هیات مذاکره کننده کره جنوبی قبل از آغاز مذاکرات به خبرنگاران گفت: ما به دنبال گامهای اساسی و مهم برای بازگرداندن اعتماد متقابل و افزایش سطح همکاری‌های دوجانبه هستیم.

وی افزود: سئول به دنبال آن است که شرکت‌های فعال در کائه سونگ تضمین‌های لازم برای عدم تعطیلی مجدد را در اختیار داشته باشند و کره شمالی به صورت یکجانبه اقدام به تعطیلی فعالیت این شرکت‌ها نکند.

  مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده است و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.

کره شمالی در ماه آوریل این مجموعه صنعتی را تعطیل کرد و مانع از ورود کارگران کره جنوبی به خاک خود شد.

123 شرکت از کره جنوبی در این مجموعه صنعتی مرزی مشغول فعالیتهای اقتصادی و تجاری هستند.

در دور اول مذاکرات دو طرف درباره جلوگیری از تعطیلی مجدد این مجموعه و عادی شدن شرایط آن در سریعترین زمان ممکن توافق کردند.

سو هو بعد از پایان مذاکرات قبلی تاکید کرد که کره شمالی تمایل زیادی به بازگشایی کائه سونگ داشت و در این زمینه تلاش زیادی کرد.

بعد از 2 سال وقفه این برای اولین بار است که دو کشور پشت میز مذاکره رسمی می‌نشینند و به توافق می‌رسند.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها